31 júl

3 rady pre vstavané skrine – fotogaléria

Čo je potrebné k tomu mať vstavanú skriňu a na čo si dať pozor?
Pred nákupom vstavanej skrine je potrebné si dať pozor hneď na niekoľko vecí. Niektoré sú viac dôležité iné menej. Nič by ste však nemali ponechať náhode a všetko si riadne premyslieť, zapísať a zmerať.

Cena hrá dôležitú úlohu

Vstavané skrine a (ktoré dokumentujú krásne internetové fotogaléria) nie sú práve najlacnejšou záležitosťou. Všetko však záleží od veľkosti, materiálu, dobe dodania a aj samotnom dodávateľmi. Je však potrebné zvážiť všetky možnosti a počítať s tým, že za unikátny výrobok si skrátka priplatíte. Vhodnou alternatívou k vstavanej skrini môže byť sériovo vyrábaná šatníková skriňa, ktorá siaha až k stropu a ponúka podobné možnosti ako vstavaná skriňa. Je však potrebné počítať s možnosťou, že nemusí úplne zapadnúť do vášho riešenia a je teda dôležité vopred plánovať.

Dôležité je všetko správne zmerať

Ak vás neodradí cena vstavané skrine, je potrebné si vziať do ruky meter a všetko zmerať. Zmerajte si hĺbku a výšku skrine. K hĺbke nezabudnite pripočítať zhruba desať centimetrov, ktoré si vyžiadajú koľajnice. Vhodným nástrojom je aj vodováha. Tá vám totiž ukáže ako veľmi krivú podlahu máte a ako veľmi bude potrebné umelo dorovnať výškové rozdiely.

Plánujte, plánujte a zase plánujte

Prasiatko je plné, priestor je nameraný a teraz nám zostáva len naplánovať skriňu. Jedná sa o najobľúbenejší časť plánovaní pre vstavané skrine (pozri naše priložená galéria fotografií). Tu totiž začína tá pravá zábava. Vopred si stanovte čo od vstavané skrine očakávate. Navrchu a dole sú najčastejšie umiestnené krabice, kvôli horšiemu prístupu. Priestor medzi môžete vyplniť podľa potreby. Najčastejšie sa používajú šatníkovej tyče, zásuvky a police. Okrem klasického vybavené sa často používajú aj organizátorov na topánky. Zabudnúť nesmieme ani na možnosť ukladania vysávača, žehliacej dosky či špinavej bielizne. Skrátka pred zaobstaraním vstavané skrine, je potrebné myslieť na všetky scenáre, pre ktoré vstavanú skriňu využijete.