09 máj

4 čalúnené sedacie súpravy, ktoré stoja za kúpu

Snad jen pravověrní vyznavači japonského stylu či jiných orientálních zvyklostí, u kterých patří k bontonu sezení na zemi.

Kvalitních čalouněných sedáků není nikdy dost

Prevedenie sedacích súprav je rozmanité. Tvarovo sú to sedačky klasické, tvorené jedným gaučom a dvoma kreslami. Ďalej to môžu byť trojsedák, dvojsedák a jedno kreslo, či ďalšie kombinácie. Obľúbené sú rozkladacie sedacie súpravy a sedačky s úložným priestorom. Z praktického hľadiska sa v oboch prípadoch ide o jedinečné riešenie. Rozkladacia sedačka je vhodná najmä do malého bytu, alebo môže slúžiť na prespanie prípadnej návštevy. Zrovna tak ale môže rozkladacia sedačka plne nahradiť manželské postele, čo je práve v malom byte obrovská výhoda. Pokiaľ ide o úložný priestor, tak možno do neho ukladať najrôznejšie veci, pre ktoré by sme inak museli v byte vyčleniť iné priestory. Posteľná bielizeň, alebo sezónne oblečenie či športové náčinie, prípadne detské hračky sa jednoducho ukryjú do úložného priestoru a v byte nám nebudú prekážať.

Poťahy, ktoré neomrzí

Taktiež výber poťahových materiálov na sedacích súpravách je široký. K najobľúbenejším a najčastejšie vydaným však patrí čalúnenie. Ide o praktický poťah, ktorý sa v súčasnosti vyrába z odolných a ľahko čistiteľných materiálov. Z čalúnenie sa ľahko odstraňuje prach a roztoče, na dotyk je to veľmi príjemný poťah a navyše sa ponúka nekonečné rady farebného prevedenia a vzorov. Čalúnenie sa dobre kombinuje a zosúlaďuje s ďalšími poťahovými látkami, so závesmi a záclonami v byte.

Prednosti čalúnenie

Výhodou čalúnenie je tiež jeho jednoduchá výmena a náhrada za nové. Ak sa nechcete rozlúčiť so svojou obľúbenou sedačkou, ktorej jediným handicapom je predraté či inak poškodené čalúnenie, můžeter si objednať jeho opravu. Čalúnnické firmy vykonávajú opravy a výmeny čalúnenia sedacích súprav, ale aj jednotlivých kresiel, stoličiek, taburet a iných kusov nábytku. V starej sedačke sa vymení molitany, oblečie sa do nového kabátu a môže slúžiť ďalšie riadku rokov.