17 máj

Ako si domov vybrať trojmiestnu pohovku? NÁVOD

Trojmiestne pohovky sú v dnešnej dobe vítanou záležitosťou. Sú priestranné a pre väčšiu rodinu ideálnym riešením. Čo by vás na týchto sedačkách malo tešiť? Pri kvalitných modelových radov je to mäkké posedenie, ktoré sa len tak nepresedí.
Väčšinu sedákov týchto pohoviek vypĺňa pružná pena s polyesterovou vatou. Keď sa zdvihnete, sedačke sa vráti jej pôvodný tvar.

Pohovka splní vaše očakávania, keď viete, akú chcete

Nie každému sa však možno zavďačiť, preto by ste si mali pohovku vyberať aj s ohľadom na účelnosť. Tvar pohovky zrejme nebude to jediné, čoho by ste si mali všímať. Čo napríklad úložný priestor alebo vysunutie na spanie? Možno aj toto bude vaším cieľom – zaobstarať si trojmiestnu sedačku, kde sa popoludní komfortne posadí celá rodina k televízii a večer tu niekto zloží hlavu. Veľké obľuby dosahujú vankúšové pohovky.

Vankúšové pohovky

Dvojmiestne aj trojmiestne pohovky sa pýši radom vankúšov. Vďaka nim pohovka dostáva nový rozmer, je ďaleko atraktívnejší na pohľad. Moderných materiálov, ktoré dopĺňajú vašej pohovku je nespočet, ale najčastejšie je to bavlna, hrubý ľan, hodváb, vlna a umelé vlákna. Ľubovoľné kompozície tak nespĺňa len počet všelijakých vankúšikov, ale aj ďalších komponentov k pohovke. Sofu tak môžete doplniť drobným taburetom na nohy. S pohovkou a inými akcenty tak vytvoríte príjemný súlad, ale aj kontrast. Možnosť rozloženia na lôžko je zrejme ospevovaná funkcia mnohých užívateľov.

Základom by mala byť pevná konštrukcia

Nepozerajte sa len na dizajn a nenechajte svoj zrak spočinúť len na hornej časti pohovky. Iste, sú tu krásne vankúšiky, ale pozreli ste sa aj na povrch sedačky a jej konštrukciu? Nie každému vyhovuje rovnaké čalúnenie – látka, semiš alebo eko kože. Hoci hľadáte moderný dizajn, vždy ho prispôsobte sebe samotným, ale napríklad aj vašim štvornohým miláčikom. Rozkladacia pohovka trojmiestneho rázu si zamiluje celá rodina. Pýši sa plnou účelnosťou, komfortom, dlho životnosťou a navyše je štýlová!