29 jan

Ako vybrať tie najkrajšie samolepky na kachličky do kúpeľní?

Ani krajšie zariadený interiér nebude nikdy dokonalý bez správnych bytových doplnkov! Hitom poslednej doby sa stali nálepky na domácej lepenie, vďaka ktorým môžete dať stenám nový vzhľad rýchlo a jednoducho.

V dnešnej dobe nájdete na trhu celú škálu rôznych druhov a motívov / desingov určených na aplikáciu v interiéri.

Ako správne na výber

Orientovať sa v tejto ponuke nie je úplne jednoduché. Pokúsime sa vám teda orientáciu trochu uľahčiť. Samolepky do kúpeľne sa nesmie aplikovať na vlhkú stenu, čerstvo natretú stenu, natretú stenu x vrstvami, na stenu kde nebol pôvodný podklad riadne odmastený a cez to bola daná nová vrstva farby to sú aspekty, kedy dekorácie môže poškodiť stenu.

Problém môže nastať, keď sa budete snažiť nalepiť do kúpeľne na starú stenu, na ktorej je nanesený väčší počet vrstiev náteru. Samolepky nemusí na takom podklade stopercentne držať a preto je dobré vyskúšať si menšiu nálepku na mieste (napríklad kachličce), ktoré nie je príliš na očiach. To sú však výnimky, v 99% prípadov problémy s nalepením mať nebudete.

Potreba odlíšiť sa nejakým spôsobom od ostatných nie je len otázkou oblečenia, hudby, či vizáže jednotlivcov, ale každý z nás chce odlíšiť aj svoju domácnosť od ostatných odlíšiť, cítiť sa v nej príjemne a vystavovať na obdiv návštevám a všetkým členom iste veľké rodiny.

Najzaujímavejšie motívy do tejto miestnosti:

  • morse živočíchy (delfíny, rybičky, žraloky, chobotnice, …),
  • vodné tvory (jašterice, hrochy, úhory, …)
  • rastlinné motívy (trstina, tráva, kvety, …),

Preto sa v tomto príspevku pozrieme na to, akým spôsobom môžete zmeniť každú miestnosť vo Vašej domácnosti v úplne jedinečnú, moderné a pritom lacno … Ako malý zdroj inšpirácie pre vaše vlastné riešenia prinášame tipy na konkrétne motívy (môžete si ich doma nalepiť bez pomoci profesionálov – stačí trochu šikovnosti a pol hodina času), ktoré umožnia dotvoriť Interiérové detaily vášho bytu.

Z čoho sú vlastne vyrobené?

Predovšetkým z vinylu – je to netradičný variant klasického PVC. Je nutné ju nezamieňať s lacnejšími variantmi, ktorá vyzerá rovnako, ale líšia sa v použitom lepidle, na prvý pohľad koncový používateľ nespozná rozdiel, ale rozdiel spozná až vtedy, keď bude chcieť odstrániť zo steny, väčšinou pôjde aj s farbou na stene. A to je rozhodne problém – vhodne vytvorená nálepka nepoškodzuje podložia

Kde je kúpiť:

Samolepky do kúpeľne, môžeme sa zaobísť aj bez návrhárov. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky na www.velkesamolepky.cz. Veľmi obľúbené sú napríklad motívy prírody, abstraktné motívy a nezabúda sa ani na deti.