09 máj

Čalúnené kreslo, ktoré neodmietne snáď nikto …

Tak ako je celá kopa druhov, tvarov i štýlov, tak aj výber poťahových materiálov je nepreberný. Okrem estetického hľadiska kladieme dôraz aj na to, ako je daný materiál príjemný na dotyk, akú má kvalitu, ako dlho nám vydrží a či sa čoskoro neodrie. Z tohto hľadiska sú obľúbené kože, ekokoža a koženky. K ďalším kvalitným poťahovým materiálom patrí tiež ženilka, Alkantara, mikrofáza a iné materiály. Zrejme najpraktickejšie predovšetkým z hľadiska možnosti obmeny poťahu, jeho údržby a pranie či vzhľadom na možnosť jeho obmeny a prispôsobenie ostatnému bytovému vybavenia, je čalúnenie. Preto patrí aj čalúnené kreslá k tým najobľúbenejším.

Ako si zaobstarať čalúnené kreslo

Obchody s nábytkom ponúkajú najrôznejšie prevedenia kresiel, zrovna tak môžete kreslo kúpiť aj v internetových obchodoch. Ich výhoda spočíva v možnosti ďaleko väčšieho výberu vrátane opisu vlastností a z hľadiska účelu, na aký budeme kreslo potrebovať. Ďalšou výhodou eshopov je privezenie kreslá na vami uvedenú adresu. Väčšinou sú kreslá z eshopu o niečo lacnejšie, než v klasických kamenných obchodoch. Obzvlášť výhodné sú rôzne zľavové akcie, s ktorými prichádzajú všetky obchody. Lacné však zďaleka neznamená nekvalitné. V akcii môžete často naraziť aj na mimoriadne kvalitné kreslo za veľmi prijateľnú cenu.

Na čo kreslo slúži

Okrem bežne tvarovaných čalúnených kresiel sú dnes stále vo väčšej miere predávaná rôzne relaxačné kreslá. Skvele si oddýchnete napr. V kresle s drevenou konštrukciou, opatrené drevenými opierkami, ku ktorému si ešte môžete prikúpiť aj praktickú podnožku s rovnakým čalúnením. Podobnú konštrukciu majú tiež hojdacie kreslá, ktoré sú vyrobené z drevenej konštrukcie a čalúnené sedacie časti. K odpočinku aj snívanie vám výborne poslúži čalúnené kreslo polohovateľné, u ktorého si dokonca môžete nastaviť jeden z piatich programov. Ďalším typom je čalúnené kreslo otáčací, ktoré sa hodia ako do obývačky, tak napríklad do pracovne.