04 júl

Čalouněné taburety

Čalúnené taburety sú praktickým doplnkom každého interiéru. Môžu slúžiť ako podnožky pri televízii, sedátko či stolička pri obúvaní v predsieni, alebo aj ako doplnkové sedenie v prípade početnejšie návštevy.
V obývacej izbe sa najčastejšie umiestňujú pred sedaciu súpravu alebo pred hojdacie kreslo. Môže poslúžiť ako výborná relaxačná pomôcka, pretože človek si môže uľaviť nohám po celodennom zhone. Rovnako tak možno umiestniť taburetku kdekoľvek v interiéri ako zaujímavý dekoratívny prvok. Praktickosť a využiteľnosť taburetky sa ešte zvýši, ak má úložný priestor umožňujúci uschovať najrôznejšie veci, ktoré by sa inak povaľovali a prekážali. Rôznorodá je aj povrchová úprava, ktorú tvorí najčastejšie čalúnený poťah, alebo tiež veľmi elegantná eko kože. Čalúnenie poskytuje široké farebné spektrum, takže možno taburety dokonale zladiť s celkovým štýlom miestnosti, nábytkom či jednotlivými doplnky, ako je koberec, poťahy či závesy na oknách.

Čalúnené taburetky s úložným priestorom

Vďaka úložnému priestoru získa taburet na praktickosti. Nielenže si môžete pohovieť a uľaviť svojim nohám, ale ešte môžete využiť úložného priestoru pre uschovanie najrôznejšie predmetov. Môžete v nich mať napríklad časopisy, rozčítanú knižku alebo okuliare. Nebudú sa povaľovať po konferenčnom stolíku či po nábytku a pritom ich budete mať stále po ruke. Zrovna tak do nich môžete ukladať rôzne odevné doplnky, ako sú ponožky, rukavice a ďalšie doplnky, ďalej napríklad stolové prestieranie a iné predmety dennej či sezónne potreby.

Čalúnené taburety bez úložného priestoru

Podnožníkové taburetky, známe tiež pod názvom Bobík, sú rôzneho prevedenia. Môžu byť s drevenými nohami alebo bez nich. Vyhotovenie nôh môže byť rôznorodé. Buď sú rovné alebo rôzne zahnuté. Okrem čalúnených poťahov, ktoré poskytujú najširší farebný výber, sú taburety opatrené aj iným poťahovým materiálom zabraňujúcim skorému oderu. Patrí k nim napríklad kvalitné ženilka, Alkantara, mikrofáza a ďalšie materiály. Čalúnenie je však najpraktickejší aj vzhľadom na možnosť obmeny poťahu a jeho prispôsobenie danému interiéru.