18 máj

Čalúnené postele s úložným priestorom…

V posteli strávime, ako je všeobecne známe, až tretinu svojho života. Preto by nám malo záležať na kvalite postele. Posteľ si nevyberáme každý deň, ako potraviny, či bežný spotrebný tovar, ale na mnoho rokov, často aj na celý život.

Preto by sme sa mali zamerať nie len na jej vzhľad, ale tiež na zdravotné hľadisko. Súčasťou postele je tiež rošt a matrace, ktoré by mali spĺňať vysoké nároky na zdravé spanie. V neposlednom rade je posteľ samozrejme tiež nábytkom. Preto sa pri výbere postele zamerajme na použitý materiál tvoriaci jej konštrukciu, na čalúnenie, a tiež na úložný priestor, ktorý je veľmi efektným a efektívnym riešením.

Poťahové materiály

K najobľúbenejším patria postele čalúnené. Čalúnenie je praktickým poťahom, ktorý sa dnes zhotovuje z odolných materiálov. Dôležité je, že sa tieto materiály jednoducho vyperú, čo prispieva veľkou časťou ku zdravému spánku. Čalúnenie nie je iba elegantným poťahovým materiálom, ale jednoducho sa z neho odstraňuje aj prach či roztoče.

Čalúnené postele sa hodia do klasických aj moderných spální. Veľký výber vzorov a farieb umožňuje každému zákazníkovi vybrať si čalúnenie podľa svojho vkusu, a zariadiť si spálňu čo najvkusnejšie podľa individuálnych potrieb a predstáv. Je známe, že farby hrajú v živote značnú úlohu. Spálňa vyžaduje tlmené farebné odtiene, ktoré prispievajú k pokojnému spánku.

Postele s úložným priestorom

Úložný priestor pod manželskými posteľami je veľmi praktická vec. Preto sú čalúnené postele s úložným priestorom veľmi vyhľadávané a obľúbené. Ich nenahraditeľná výhoda spočíva v rozšírení skladovacích priestorov v byte.

Objemný úložný priestor sa dá využívať pre skladovanie posteľnej bielizne, prikrývok, vankúšov a obliečok, sezónneho oblečenia a doplnkov, či iných vecí, pre ktoré by ste museli hľadať v byte iné vhodné miesto.