26 aug

Designové konferenčné stolíky

Čo je konferenčný stolík každý vie, aj ten rádoby obyčajný však pojíma určitý dizajn. Najnápadnejšie sú však tie vyložene atypické, ktoré majú originálny design
Reč je napríklad o vrchnej kožené časti švédskej debny, ktorú originálne domácnosti alebo bary ponímajú ako konferenčný stolík. Alebo úložná truhla, kúsok pravého dreveného kmeňa pod. Obľúbenými konferenčnými stolíky v súčasnej dobe sú však rádoby podnožky z rovnakej série, ako je zvyšok sedacie súpravy, ktoré sú však čo do dĺžky väčšieho rozmeru. Tým pádom dnes môžete konferenčný stolík využiť ako pohodlné kožené alebo textilné sedenie, a zároveň aj ako slávnostnú tabuľu pre jednohubky alebo drink. Predovšetkým v prípade textilných verzií, je však potrebné dávať pozor na ich zašpinenie. Ak je toto výhodný nápad, je tak otázka do bitky pre milovníkov praktickosti a samotnej dizajnérmi.

Čo je design v nábytku

Je to snáď každý nápad všetkého. Farieb, materiálu, tvaru, konečnej podoby výrobku, priznajme si, že ale praktickosť hrá veľkú úlohu. Na druhú stranu, čo dnes chcete ešte vymyslieť, čo vymyslené nebolo. Úplne svoj design bez zamýšľanie pôsobí obyčajný konferenčný stolík, u ktorého sa však sedí na zemi alebo na vankúšoch, vytvára to vlastné dojem aj iný spôsob stolovania, vôbec to, že aj pri konferenčnom stolíku možno stolovať. Sklenené stolíky oproti tomu budí nedôveru, strach, že sklo praskne pri obyčajnom položení pohára s vodou.

Drevo, ktoré nikdy neodmietnete …

Najklasickejšia a nesmrteľný dizajn ponúka drevo, ktoré možno vyrezávať. Grafických nôžky stola alebo doska stola sú neotřepaným a vždy originálnym designem sám o sebe aj autorskou značkou drevo rezbára. Navyše pevný konferenčný stolík oceníte viac, než dnešné moderné atrapy surového dreva. Veľký kontrast oproti klasiky dreva aj drevotriesky a tradičných obdĺžnikových alebo štvorcových tvarov, ponúka sochy ako konferenčné stolíky. Obrovská roztvorená dlaň, prsty držiace vrchnú sklenenú dosku stola. Antický stĺp so sklenenou doskou stola. Anjelik s rukami nad hlavou, držiace sklenenú dosku stola a pod. Tu sa však mieša gýč s designem, poťažmo umením.