17 nov

Detské postele z laminátu

Laminát je pre deti bezpečná varianta. Je pružný, ľahký a jednoducho sa s ním manipuluje. Laminát je drevotriesková doska, ktorá slúži k úprave ďalších dielov jednotlivých častí nábytku, v tomto prípade teda postele. Detské postele z laminátu sú pevné a odolné.

Čo sa týka povrchu je tu nalisovaný dekoratívny papier – ten je napustený živicami. Výhodou týchto postelí je mnoho obrázkov, ktoré posteľ zdobia. Vaše dievčatká budú nadšené z princeznovských motívov rovnako ako chlapci z autíčok, atď.. Rozprávkové postavy alebo zvieratka uložia deti k pokojnému spánku.

Funkčný i estetický potenciál

Pokiaľ teda zhrnieme predchádzajúci odsek, z týchto postelí nám jednoducho vyplýva, že sú pre deti tými najvhodnejšími. V robustnej posteli by sa dieťa mohlo aj báť. Malá postieľka bude spĺňať základné aj rozšírené kritéria. Je jasné, že staršia vŕzgavá posteľ ich nenaplní.

Nové moderné detské postele z laminátu, v rôznych vyhotoveniach, sa dajú nakombinovať od rovnakého výrobcu aj s iným nábytkom ako celá izba. Pokiaľ teda chcete aj napríklad fialové skrine, police a písací stôl, rozhodne je to pre vás varianta, ako nenáročne zjednotiť celý koncept detskej izby. Súčasťou postele by malo byť kvalitné čelo, ktoré chráni stenu. Keďže je zvykom dávať posteľ k stene, čelo bráni ušpineniu.

Nezabudnite na úložný priestor. Keďže tu je, môžete tu ukryť posteľnú bielizeň alebo aj nejaké hračky. Nie je príliš pekné, keď sa váľajú plyšáci, kocky lega či puzzle po zemi. Výhodou mnohých dodávateľov je ľubovoľné zváženie, toho či sa vám hodí otváranie posteľového priestoru zľava alebo sprava.

Kombinácie materiálov prináša výhody

Pokiaľ ste ešte nepočuli o ABS hranách, napnite uši. Tento materiál sa používa na výrobu detských stoličiek, stolov, a.i.. Mimo to sa však využíva aj ako ukotvení hrán u LTD a HDF dosiek. Vydrží dlhšie, než klasické nažehľovacie pásky.

Detské matrace sú dosť často ponúkané k posteliam. Nie je dobré zahrávať si s problémami detskej chrbtice. Je lepšie kúpiť nový matrac hneď. Dívajte sa na hygienický štandard a ortopedické vlastnosti. V každom prípade voľte priedušný matrac, ktorý bude držať telíčko dieťaťa ďalej od vlhkosti.