11 júl

Detské sedacie vaky a vrecia sú naozaj pohodlné!

Premýšľali ste už niekedy o sedacom vaku alebo vreci? Radi by ste niečo také zaobstarali vášmu dieťaťu? Smelo do toho! Detské sedacie vaky a vrecia sú nesmierne pohodlné! Prečo? Sedacie vaky sa anatomicky dokonale prispôsobujú tvaru tela (vďaka sypkému materiálu vnútri) a dokážu tak vytvoriť ideálnu oporu pri sedení aj ležaní. Chrbát sú vďaka tomu uvoľnená, ale svaly pritom udržujú zdravý tonus.
Vedeli ste, že úplný pôvod týchto sedacích vakov a vriec je v anglických továrňach? Inšpiráciu získali výrobcovia od robotníkov, ktorí si sadali na vrecia so strukovinami alebo obilím a využívali ich tak k odpočinku v továrenských halách, chytré, že?

Ako správne vybrať detské sedacie vaky?

Vzhľadom k tomu, že ponuka sedacích vakov a vriec na trhu je už naozaj obrovská, je dôležité sa pri výbere zamerať na niekoľko hlavných parametrov. Už pred nákupom sa zamyslite nad tým, kam chcete sedací vak umiestniť a koľko voľného miesta v izbe máte k dispozícii. Podľa toho zvoľte vhodnú veľkosť sedacieho vreca. Zároveň sa zamyslite nad tým, z akého materiálu by mal byť detský sedací vak vyrobený, a tiež zistite spôsob oddelenia náplne od obalu vaku – najlepšie je dvojitý uzáver v podobe klasického a suché zipsu pod.

Z akých materiálov sa vaky vyrába?

Na sedacích vakoch môžete sedieť, ležať, relaxovať či proste leňošiť. Deti tieto vaky ocenia pri bláznenie, zábave s kamarátmi i odpočinku. Vo chvíľach únavy si na ňom tiež radi poleží či dokonca zdriemnu. Práve z tohto dôvodu je nutné zvoliť príjemný materiál. Najčastejšie sa detské sedacie vaky vyrába z koženky, plyšu, textilného semišu či umelé kožušiny.

Majú sedacie vaky a vrecia nejaké výhody?

Premýšľate nad tým, či vôbec nákupom sedacieho vaku namiesto klasického kresla niečo získate? Samozrejme! Nielen detské sedacie vaky a vrecia, ale aj tie pre dospelých, poskytujú mnoho výhod. Sedacie vaky sú ľahko prenosné a foremný. Mnoho z nich navyše obsahuje snímateľný poťah pre jednoduchú údržbu. Sedacie vaky a vrecia sú priamo odporúčané od ortopédov pre relaxáciu a navyše majú antialergické vlastnosti. Okrem toho môžu slúžiť ako skvelá dekorácia v akejkoľvek miestnosti! Sedacie vaky vaky si obľúbia skrátka každý, aj vaši domáci maznáčikovia, tak prečo si ich nekúpiť?