18 máj

Drevené skrinky na topánky

Kvalitné drevené skrinky na topánky sa budú vynímať v každej chodbe za všetkých okolností. Ich prírodné odtiene príjemne prehrejú domov a prinesú sem i vrelé prijatie návštevníkov. Vzhľad skrinky na topánky bude úzko korešpondovať s jeho funkciami.

V drvivej väčšine sú tieto skrinky založené na úschove topánok, to je všetkým jasné, ale objavujú sa aj novodobé skrinky, kam si môžete pri nazúvaní topánok aj sadnúť. Retro sa vracia do módy, ale akosi v inej podobe. Nemusíte skrinku zakrývať látkou zavesenou na pružnej gumičke, ale nechajte pekne vyniknúť jeho krásu.

Moderní doba odhaľuje vnútro skriniek na topánky

Strohý minimalizmus ovládol aj drevené skrinky na topánky. Niektoré vyzerajú ako kvetinové stolíky, ktoré sa kedysi vyrábali z malých latkových priečok, iné ako dvojdielna zostava skrinky a spodnej výklopnej časti, ale jedno majú spoločné – sú moderné a veľmi vkusne zostavené. Nadčasový design vás prekvapí mnohými funkčnými hľadiskami. Na topánky sa nepráši, sú krásne urovnané v priehradkách, a vaša chodba vyzerá upratane.

Kombinácie materiálov a ďalších komponentov

Niekto nemusí hľadať len drevené skrinky na topánky, a rád by napríklad ich variantu. Hoci plast, tak verte tomu, že i ten na skrinke splní svoju úlohu. Plastové a hliníkové odliatky dobre držia skrinku pohromade, čo nie je na prvý pohľad ani zrejmé.

K skrinke celkom určite náleží aj vešiak. Ten môže byť súčasťou steny, alebo stáť ako nemý sluha s pár háčikmi a tyčou vedľa. Všetko je čisto na vašom vkuse, ale výhodnou variantou do malých priestorov sú skrinky na topánky, ktoré sú súčasťou vstavanej šatníkovej skrine, napríklad aj s posuvnými dverami.

Domov aj do kancelárie

Zástup skriniek na topánky sa hodia aj do kancelárie. Drevené varianty sú v tomto ohľade prispôsobivé akémukoľvek prostrediu, takže i tomu pracovnému. Pri každom vstupe, ako do domu, tak do kancelárie, je ako prvá na očiach skrinky na topánky. Je teda aj akousi vizitkou, ktorú je potrebné udržovať v čistote.