17 máj

Dub sonoma na výslnie – patrí k najpredávanejším variantom obývacie steny

O nábytku „dub sonoma“ budeme počuť zrejme ešte dlho. Jedná sa o veľmi atraktívnu farbu, ktorá sa dá variabilne upravovať podľa interiéru. Vo väčšine prípadov uvidíte apr sonoma vo svetlých podtón dreva, ale možné je aj jeho morenie do ďaleko tmavších odtieňov.
Záleží tak na každom z nás, pre aký variant sa toho času rozhodne. Starostlivo svoj výber tónovanie uvážte, obývaciu stenu si zrejme nekupujete na jeden rok.

Moderná obývacia zostava alá dub sonoma – aj u vás?

Osvedčenou variantom duba sonoma je odľahčená verzia DTD lamina. S týmto druhom nábytku si zabezpečíte lepšiu manipuláciu. Obývacie steny z masívu nie sú už tak často videné. Rad ľudí ich má už len na chalupách. Do modernej obývacej miestnosti sa prikloňte k trendy variantom, ktoré pozdvihnú úroveň vášho bývania. Nevoľte kompaktný stenu, za retro čias síce mohla byť „in“, ale dnes sa hľadí na niečo iné. Hoci vo vás obývacie steny dub sonoma môžu evokovať rustikálnejšiu charakter, je to len na oko. A pozor, rad dekoračných fólií a dekorov to jednoducho zmení. Živý dizajn, hravosť, kúzlo s farbami a vzdušnosť sú hlavnými pojmami modernej doby. Rolu hrá najrôznejšie zoskupenie komponentov a obývacích stien je v tomto ohľade nadmiera.

Na čo sa zamerať, aby nič nechýbalo alebo naopak nebývalo?

Milovníci sledovanie televíznych seriálov rieši umiestnenie televízie, DVD alebo rovno domáceho kina. Rozhodne potrebujete tv stolík, ale aj skrinky na zem a ďalšie závesné komponenty. Hoci detail, tak príjemná súčasť obývacích stien – LED osvetlenie. Dnešná doba praje pripraveným a v tomto prípade je LED osvetlenie veľmi vyhľadávanou súčasťou. Obývacia stene dodá trblietavý nádych a teplo domova. Nebojte sa kombinácií. Bielený dub s odtieňom sonoma vyzerá elegantne a honosne. Prepojiť dva zdanlivo nemožné štýly vidieckeho razenie v modernom háve zvládnete aj vy.