19 máj

Ako si vybrať moderné bytové doplnky?

Bytové doplnky dodajú bytu šarm a eleganciu. Samotné kusy nábytku vás síce uspokoja svojimi krásnymi tvarmi, ale ich farby sú skôr neutrálneho rázu.
Vy potrebujete do domu vniesť svieži a hravý prievan, ktorý vám zaistí moderné bytové doplnky. Dokážu podčiarknuť štýl celému bývania, keď je vyberáte podľa konceptu, ktorý je v súlade s interiérovým nábytkom a celkovo dispozičným riešením domu.

Dekory, ktoré neodmietnete

Okrasných prvkov je celý rad a prelínajú sa s rôznymi štýlmi. Každý je berie ako čosi mimoriadne, čo len tak niekto nemá. Nie je to to isté ako si kupovať televíziu, kde sa prikloníte k najlepšej vyhlásenej značke a viete, že jej s vami zdieľa ďalších pár tisíc obyvateľov.Vonné aromatické difuzéry

Moderné bytové doplnky z malých obchodíkov a dárkoven nepodliehajú sériovej výrobe. Väčšinou sa dá zohnať originálny jeden kus, ktorý už nikto iný v ruke mať nebude. Do popredia sa dostávajú dekorácie vo francúzskom štýle. Verte tomu alebo nie, ale kovové a drevené predmety spolu vzájomne tvoria moc dobrú kombináciu. Keď sa spojí chladná elegancia kovu s hrejivými drevenými podtónmi, je to pocitovo veľmi príjemné.

Provensálsky štýl

Nechajte sa inšpirovať bytovými doplnkami vo vintage štýle 20. rokov minulého storočia a privoňajte si ku zväzku levanduľou. Bude vo vás evokovať predstavu a prenesie vás do Provence, kde je týchto lánov levanduľou naozaj nespočetne veľa. Všetko s motívmi levandule a ďalšie vidiecke dekorácie sú v kurze. Srdiečka, pruhy, levandule, vtáčiky a ďalšie motívy ladené vo farbách šedej, bielej, staroružovej a čierne sú „in“. Prútené košíčky, kovová závesná srdiečka na sviečky, vankúšik s pruhmi, utierka s vtáčikmi, voňavé levanduľovej mydlo, sušené kvety, tupouhlé keramické črepy a ďalšie doplnky, skvele slúži na pozdvihnutí vášho bývania. CHCEM si pozrieť voňavé dekorácie

Retro a rustikálny vzhľad ťahá

Úzko prepojené s vintage štýlom je rustikálne poňatie, ktoré má opäť blízučko k vidieku. Dekorácie sú mohutnejšie, viac zdobené a vo väčšine prípadov drevené, mosadzné alebo keramické. Predstavte si starú svetlici, kde už nikto nebýva a vy ste tam len nakukli a máte šancu skopírovať skoršie štýl. Doma na vás dýchne atmosféra našich predkov a spomeniete si na svoju milovanú babičku. Smaltované riadu a starožitná keramika by u vás rozhodne nemali chýbať, ak k týmto štýlom tiahnu. Zdanlivo obyčajným doplnkom sú vázy, ktoré sú plné sušených kvetov alebo čerstvých drobných lúčnych kvietkov. V oboch štýloch sa veľa presadzujú ozdoby na dvere od najrôznejších slamených, prútených či po domácky vyrábaných dekorácií vrátane keramiky, napriek tomu sú chápané ako moderné bytové doplnky.

Nadčasový štýl sa nestratí

Nadčasová elegancia je trochu z iného súdka. Jej výroba podlieha novému kúzlu dobyť svet unikátnym dizajnom transparentných a vzdušných materiálov. Vyjadruje vlastné túžbu po dynamickom živote plných zmien a rýchlych rozhodnutí. Kým v provensálske kuchyni máte pocit, akoby sa čas zastavil a vnímate okolo seba ticho, pokoj a rozjímate, v nadčasovom štýle sa okolo vás stále niečo deje.

Samolepicí moderní dekorace

Z vonku počujete rušné zvuky z ulice, spev vtákov je tým utlmený, ale napriek tomu ste šťastní. Máte okolo seba plno doplnkov, ktoré vám skrátia čas a čas na prípravu pokrmov. Automatickosť moderných doplnkov totiž nepozná medze. Odpadkový kôš sa sám otvorí, domáca pekáreň urobí chlieb a televízie sa spustí v nastavený čas. Na okenných parapetoch máte umiestnené aróma difúzory, plastové vázičky s orchideami. Na sedačke plno ozdobných vankúšov s geometrickými motívmi. Obývacia stena pripomína pár kúskov rozlične členeného nábytku obtaženého ľad pásky a kuchyňa s obývacou miestnosťou přepažuje nádherný bar s hromadou exkluzívneho skleneného sortimentu. Nemôžu tu samozrejme krásne samolepky na stenu – dekoratívne, veľkoformátové a vždy originálne v mnohých odtieňoch. Ukážte mi krásne samolepky na stenu Ukažte mi krásné samolepky na stěnu

Cítite ten rozdiel v bytových doplnkoch, ale aj v žití?

Zatiaľ čo predtým by sa človek pracne miesil s cestom na chlieb, dnes už na to sú iné uľahčujúce prostriedky. Do práce vstávame oveľa dlhšie, ale aj o to dlhšie z nej aj chodíme. Na vidieku by sme vstávali s prvým kohútím zakokrháním a mali popoludní viac času na rad rodinných aktivít a výletov aj vo všedný deň, nielen cez víkendy.