06 mar

Aké výhody majú rozkladacie rohové sedačky?

Premýšľate nad sedaciu súpravu, ktorá má tvar presne kopírujúca roh miestnosti? A k čomu nám bude, že je tzv. „rozkladacia“? A nezruinuje nás jej obstaranie? Na to sa dnes poriadne pozrieme. Zoberme to postupne.
Rohové pohovky majú tú výhodu, že krásne zapadnú do rohu miestnosti a tým vám ušetrí veľké množstvo priestoru. Tiež bonusovo prinášajú zvýšený pocit bezpečia, pretože už od pradávna sme si viac „istí“ a v „pokoji“, keď máme chránená chrbát. Aj vďaka pár vankúšov sa stena nad leňošky môže stať príjemným operadlom.

Šetrí miesto i čas pre upratovanie

Hlavné úspora je však v lepšom využití priestoru v obývačke – gauč vďaka vhodnému tvaru nemusí byť uprostred miestnosti a hlavne vám ponúkne oveľa väčšie pohodlie. V najširšom mieste sa na neho môže usadiť hneď niekoľko osôb – ideálne je taká súprava pre návštevy – nebude sa nikdy stláčať a bude sa cítiť pohodlne. Ďalším dôležitým parametrom, ktorého obľuba v posledných rokoch rastie, je rozkládatelnost. Vďaka šikovnému mechanizmu (ktorý je ukrytý vo vnútri sedacieho prvku) môžete jednoducho danú sedačku rozložiť a tým zväčšiť jej ložnú plochu

Viac priestoru behom pár minút

Z obyčajného gauča sa tak môže behom pár chvíľ (stačí zatiahnuť na správnych miestach) stať pohodlná posteľ vhodná kľudne aj pre každodenné spanie. Nemusíte sa stresovať tým, že neočakávanej návštevy budú musieť spať na zemi, alebo naopak vy nebudete mať kde spať, keď návšteva bude vo vašej spálni, ako sa sluší a patrí.

Klady a zápory

Klady tejto pohovky sú jasné – šetrí miesto, pretože v „zavretom“ stave nezaberá toľko priestoru a hlavne ho lepšie využíva vďaka kopírovanie tvaru rohu miestnosti. Zlepšuje vzdušnosť interiéru a vám ponúka viac priestoru na žitie. K tomu ju v prípade nutnosti môžete rozložiť a mať tak väčšiu gauč, posteľ či jednoduchú leňošku. Pohodlie snáď ešte nikto nikdy neodmítnul. Medzi zápory môže patriť vyššia cena – rozkladací mechanizmus nie je zadarmo, ale jeho výhody (väčšia variabilita, úspora miesta) aspoň pre nás rozhodne prevažujú. A vzhľadom k tomu, že mnohé slovenské domácnosti menia svoje gauča práve za rozložiteľné varianty, pravdepodobne nebudeme sami.