20 feb

Kam sa hodí sedacie vaky/vrecia?

Predtým boli sedacie vaky naplnené predovšetkým suchými strukovinami. Pôvodný názov „bean bag“ teda jasne napovedá pre jeho obsah fazule. V modernej dobe sa najviac vyskytujú varianty sedacích vakov naplnených PES (polyesterovými guľôčkami), napriek tomu tvar fazuľa, vaky dosť často pripomínajú.

Pohodlie za prijateľnú cenu

Aj tak by sa dali definovať sedacie vaky. Majú mäkkú konštrukciu, ktorá je v porovnaní so stoličkou určená na relaxáciu. Keď si na sedací vak sadnete, ako by ste cítili, že vás objíma. A to je moc príjemný pocit, ktorý zaisťuje pocit bezpečia a istoty najmä deťom. Dnes je nespočetne variantov a vy si môžete vybrať nielen podľa materiálu a veľkostí, ale aj farieb. Medzi tkaninou a guličkami treba nylon, mikro plyš, kože a iné textílie, takže obsah sa nemá šancu dostať von. Tento obal slúži ako štít proti prachu a vlhkosti. Dvojité prešitie je dostatočne silné, a tak sedací vak môže slúžiť deťom aj na bláznenie alebo pri hraní počítačových hier. Nech si na ňom v izbe pokojne skáču! Proti otvoreniu je tu pevný zips, ktorý dieťa len tak neotvorí. Tým sa dostávame k ústrednému záujme nášho téme.

Kam sa hodí sedacie vaky/vrecia?

Ako sme už načali, detské izby sú zrejme tou najčastejšie variantom, ale verte tomu, že aj otecko v obývacej izbe si s ním príde na svoje. Možno si ho obľúbia viac, než kreslo. Leňošenie pri plazmové televízie je v tomto prípade nadmieru komfortný. Kam sa hodí sedacie vaky/vrecia? Na to napokon brzičko prídu aj ostatní členovia rodiny. Ak vak akokoľvek znečistíte, ľahko ho zase vyčistíte mokrou hubkou. Tým tak odpadá starosť, ktorú zrejme máte so sedačkou. Vo vaku si môžete usrkávať kávu pokojne aj z téglika. Ďalšou možnosťou sú sedacie vaky do spálne. Budete sa čudovať, ale veľké vaky vám dovolí aj spánku, kde sa vyspí dvaja. Sedací vak tak môžeme chápať ako atraktívny solitér, ktorý zapadne k vašej sedacej súprave a ponúka tak ďalší priestor ku kvalitnému posedenie, ale svoje využitie nájde aj v detskej izbe, spálni aj obývačke.