09 máj

Kam sa hodí konferenčný stolík v štýle slivky? Poradíme

Konferenčný stolík je úplne bežnou súčasťou každého poriadneho obývačky. Ťažko by sme sa bez neho obišli, pretože jeho využitie je naozaj mnohostranné. Slúži na servírovanie kávy, vína a ďalších najrôznejších nápojov, rovnako ako obložených chlebíčkov, jednohubiek, cukroviniek a ďalších rozmanitých pochutín.
Vie si niekto vôbec predstaviť, kam by všetky tieto maškrty položil, aby boli v blízkom dosahu všetkých, kto sedí na sedacej súprave? Či už sa jedná o nás samotných večer pri televízii či pri čítaní napínavého románu, alebo o našu návštevu, ktorú chceme jednak pohodlne usadiť a zároveň čo najlepšie pohostiť.

Druhy konferenčných stolíkov

Stolík v obývačke alebo aj v kancelárii či inde by mal mať hlavne príťažlivý a reprezentatívny dizajn, čo je základný predpoklad každého konferenčného stolíka. Ďalším atribútom je kvalitný materiál umožňujúci tiež ľahkú údržbu a ďalej jeho praktickosť. Veľkou výhodou je, ak má konferenčný stolík pod hlavnou doskou ešte úložný priestor slúžiaci k odkladaniu novín, časopisov, rozčítané knižky, okuliarov, prestieranie a podboných predmetov, ktoré by na stolíku prekážali, ale zároveň ich potrebujeme mať neustále pri ruke. Tvary konferenčných stolíkov sú rôzne. Od najtypickejších obdĺžnikových, pred štvorcové, zaoblené, s ostrými rohmi až po okrúhle. Taktiež ponuka materiálov je pestrá. Najčastejšie si vyberáme konferenčné stolíky drevené, ale obľúbené sú aj stolíky z lamina, ktoré vynikajú ľahkosťou a ľahkou údržbou a rôzne dekory driev verne napodobňujú stolíky z pravého dreva. Ďalším variantom sú konferenčné stolíky z kovovej konštrukcie a sklenenou doskou. Číre sklo pôsobí efektne a nemusíte sa obávať zranenia, pretože sklo je tvrdené a odolné voči nárazom.

Prevedenie slivka

Konferenčné stolíky vo farebnom prevedení slivka wallis sú skutočnou klasikou. Nielenže pôsobí elegantným dojmom a hodí sa takmer do každej obývačky, ale zároveň sú veľmi praktické a univerzálne. Konferenčný stolík slivka môžete umiestniť do obývacej izby v rustikálnom štýle, kde prevláda drevo, ale aj do moderne zariadeného obývačky. Prevedenie slivka wallis je z materiálu lamino a na výber je niekoľko farebných odtieňov. Na prvý pohľad pôsobí konferenčný stolík slivka pevným ťažkým dojmom, avšak jeho prednosťou je veľmi nízka hmotnosť a tiež ľahká údržba. Obľúbenou variantou je stolík slivka so sklenenou hornou doskou vsadenú do rámu. Sklo je buď číre alebo čierne. Praktická je veľká odkladacia plocha v podobe police pod hlavnou doskou.