15 máj

Keď komoda, tak z dubového dreva

O skrinkách vo verzii duba sa môžeme baviť v zmysle atrapy tohto dreva, teda poťahu drevotriesky so vzorom duba, alebo môže ísť o nižšiu skriňa z pravého duba, ktorá je ako každý surový kúsok dreva, v úplne inej cenovej relácii.
Samotný dub ponúka 300-600 druhov vrátane svojich odtieňov v použití na nábytok. Čo sa týka atrapy dubového dreva, tu odtiene hnedej farby nemajú hraníc, môžete si kúpiť dokonca nábytok „dub“ takmer bielych odtieňov, výrobca ani kupec vlastne nevie, či sa pod pojmom „dub“ orientovať podľa farby kôry tohto stromu alebo farby jeho lyka.Komody z masivního dubového dřeva

Kam sa vlastne dubová drevina hodí?

Možno použitie dubového nábytku alebo nábytku so vzorom dubu sú všetky miestnosti v dome a dubový vzor pôsobí tiež upokojujúcim dojmom pre svoje využitie v obchodných spoločnostiach, pretože dekór dreva či rovno pravé drevo upokojuje podobne ako zelená maľba v miestnosti. Chcem vidieť všetky komody z duba Najväčší zádrhel v pravom dreve sú však jeho „životné pochody“, drevo totiž pracuje, praská, časom sa na tak po stranách napríklad práve komody môžu objaviť rázštepy. Pravé drevo si jednoducho vyžaduje pravidelnú starostlivosť prípravky na báze mastného oleja, na ktorú doma mnohokrát nezostáva čas a vo firmách ide o prácu pre upratovací personál navyše.

Masív je masív…

Z týchto dôvodov sa ponúka alternatíva atrapy pravého dreveného nábytku, drevotrieska však neponúka takú kvalitu, a predovšetkým podperu, ktorú umožňuje pravé a tvrdé drevo. Všeobecne komoda dub sa dá v kanceláriách a v rôznych firmách využiť pre šanóny s dokumentmi, zvlášť ak má viacero políc. U drevotriesky však môže dôjsť k nežiaducemu prehnutiu týchto políc, variant z drevotriesky je tak vhodná skôr čisto na oblečenie, ktoré je na policiach naskladaný do komínov. Komody so zásuvkami môžete navyše využiť aj na spodnú bielizeň, ponožky a pod., Prípadne ako príborník do kuchyne.

Kombinácia farieb

Moderný nábytok sa tiež netají kombináciou farieb aj materiálu, ak chcete doladiť miestnosti svojho domu alebo kancelárie štýlovým nábytkom, ktorý prízvukoval výmaľbe miestnosti, skúste alternatívy duba, ktorý lemuje celú komodu alebo skriňa, zatiaľ čo dvierka, dvere alebo šuplíky sú z pastelových farieb, čím rozveselí predovšetkým miestnosti, ako je detský izbičku alebo kuchyňu či kúpeľňa. Ukážte mi všetky dubové skrinky