31 júl

Komoda dub sonoma – dekor, ktorý budete milovať

Dub sonoma sa stáva v dnešnej dobe drevodekórom, ktorý vystupuje do popredia. Je lacnejšie verzií, ako vzácna drevina, napriek tomu svoju úlohu perfektne plní aj vo svojej lamino verzii. Nespočet fóliou tak vyčaruje vášmu nábytku vzhľad, ktorého potrebujete docieliť u konkrétneho typu interiéru. Ak vaše srdce tiahne práve k dubu sonoma, rozhodne vás poteší svojim moderne – starobylým nádychom.
Vďaka tomu sa hodí do minimalistických aj rustikálnych interiérov. Každá chalupa bude v kontexte s týmto nábytkom luxusné, ako svojim poňatím, tak dokonalým prevedením. Komody dub sonoma sú vyrobené tak, aby spĺňali estetické hľadisko, ale aj účelnosť. Kombinované komody v odtieni dub sonoma plus ďalšie farebné variácie získali srdcia už mnohých užívateľov.

Vzdušnejší dojem budí komody presklené

Komody môžu okrem dreva využívať aj iných prvkov, ktorými získavajú ďalšie body pre svoj nevtieravý vzhľad. Výplní tak namiesto dreva môže byť aj krásne tvrdené bezpečnostné sklo. Záleží však na vás, praktickosť vám to tak úplne neprinesie, dovnútra bude vidieť a každý uvidí obsah skrinky. Ak tu však máte v pláne vystaviť zbierku skla, tak sa to zase hodí. Pozerajte sa aj na detaily, či má komoda dostatočné úchyty. V závere zistíte, že dizajn tiež neznamená všetko. Niekde tak môžete naraziť na komplikáciu až v praxi. V mnohých prípadoch sa dub sonoma kombinuje s vysokým bielym leskom. Dodá na atraktivite, ale pozor na odtlačky. Súčasne s touto komodou si domov kúpte aj vhodný prípravok, ktorým budete komodu udržiavať v čistote.

Moderna i vidiek

Mimo sklá môžu u komôd byť výplňou ratanové alebo prútené boxy. Ďalšie hit, ktorému sa páči najmä vo vidieckom priestore. Je to príjemná zmena a komodou vaša premena môže začať. Nikto nehovorí, že musíte mať práve pravý masív z duba, aby ste dokázali zaujať nábytkom.

Naopak, laminovanej drevotriesky sú teraz v kurze

Sú tiež dlho životné a nábytok nie je tak ťažký, hoci tak vyzerá. Svoj robustný dojem v sebe nezaprie, v kombinácii so sklom môže byť tento pocit skôr zjemnený. Rad komôd v tomto štýle budí dojem povrchovej úpravy v 3D. Taká komoda dub sonoma sa pýši dizajnom, ale aj radom nadstavbových funkcií, napr. Posuny zásuviek na koľajničkách. Bielený kartáčovaný dub sonoma napodobňuje svojím vzhľadom cudzokrajnou drevinu za pár korún, čo je pre vás iste užitočnú radou.