27 jún

Komody do spálne – zamilujete si ich čisté minimalistické tvary

Komody sú dnes už bežnou súčasťou každej domácnosti. Objavujú sa v mnohých izbách, napríklad v obývacej izbe, v pracovni, v detskej izbe, v študentskom izbe alebo tiež v spálni.

A práve v spálni je komoda dôležitá. Môžete do nej uložiť veľa vecí. Skvelá je komoda napríklad na uloženie drobnejšieho oblečenia, spodnej bielizne, ponožiek, tričiek, šatiek a podobne. Komoda v spálni je teda praktickým pomocníkom.

Vyberte správny štýl

Ako väčšina nábytku i komody sú k dispozícii v niekoľkých štýloch. Môžete si vybrať napríklad luxusné komodu, retro, elegantný, rustikálne, štýlovú, moderné, dizajnovú či lacnú komodu. Komodu do spálne vždy vyberajte podľa vášho aktuálneho interiéru. Zariadili ste si spálňu v modernom štýle? Potom siahnite po komode moderné. Ste vyznávači retro štýle? Potom sa aj retro komoda bude skvele v spálni vynímať.

Ako vyberať komodu?

Komôd je dneska na trhu celá škála a vybrať niekedy tú pravú môže byť zložité. Ak môžete, vyberajte nábytok do spálne celý naraz, teda aj skrine, posteľ, poličky a podobne. A najlepšie je zaobstarať si nábytok z jednej kolekcie. Jedine tak docielite rovnakého farebného prevedenia a nebude potom spálne pôsobiť „každý pes, iná ves“. Komodu je takisto dobré vyberať s ohľadom na to, čo všetko do nej budete ukladať. Ak to budú veci ťažšie, potom je dobré zamerať pozornosť na dno a šuplíky, aby boli dostatočne pevné a pevné.

Farebné prevedenie a materiál

Pevná a odolná konštrukcia je tiež dôležitá a od toho sa tiež odvíja materiál, z ktorého sa komoda vyrába. Môžete si vybrať napríklad lamino, MDF dosky, drevotriesku, drevo, masív dreva a podobne. Komody sú k dostaniu v niekoľkých farbách, napríklad v imitácii duba, buka, ale napríklad aj v sýtych farbách ako červená, čierna, biela, zelená, fialová či s najrôznejšími dekoráciami a motívy. Stačí si len vybrať takú, ktorá sa hodí do vášho interiérov.