29 mar

Kreslá do obývacej izby – tipy na blogu

Pri výbere kresiel do obývacej izby sú podstatné tri hlavné kritéria. Design, pohodlie a jednoduchá údržba. Najobvyklejším riešením obývacích izieb sú tradičné sedacie súpravy pozostávajúce z gauča a najčastejšie dvoch kresiel. Súčasný výber ponúka pestrú škálu kresiel všetkých možných tvarov. Rovnako materiál a farby sú rôznorodé.

Praktické kreslá

Kreslá do obývačky si dnes môžete vybrať z dreva aj iných materiálov. Poťahy sú buď klasické čalúnenie alebo kvalitná ekokoža. Kožené kreslá pôsobia luxusne a komfortne. Používa sa väčšinou kvalitná hovädzia koža, ktorá je príjemná na dotyk a jednoduchá na údržbu. Koža na kreslách má pri šetrnom používaní veľmi dlhú životnosť.

Súčasné poťahové látky sa dajú jednoducho vyprať, takže čalúnené kreslá je možné udržiavať stále v dokonalej čistote. Z hľadiska praktického užívania sú kreslá univerzálnym druhom nábytku, ktorý je možné používať ako v obývacej izbe, tak aj v spálni alebo detskej izbe.

Moderné kreslá

Vedľa klasického tvarovania kresiel sú v súčasnosti ponúkané aj najrôznejšie špeciálne kreslá, ktoré umožňujú dokonalé sedenie a odpočinok. Obľúbené sú napríklad televízne kreslá so zvýšenou opierkou. Ďalším typom sú kreslá polohovacie, ktoré umožňujú striedanie polôh podľa momentálnej potreby a nálady. K vyhľadávaným patria tiež hojdacie kreslá vyrobené z pružného dreva.

Umožňujú mierne pohojdávanie a krásnu relaxáciu. Konštrukcia je natoľko pevná, že unesie aj osobu o značnej hmotnosti. Drevená kostra sa vyrába v rôznych odtieňoch morenia, a pestrý je i výber farieb poťahov, ktoré môžete mať látkové, semišové alebo z ekokože. Výhodou hojdacích kresiel je ich demontovaný stav, čo umožňuje jednoduchú prepravu.

Najnovšie trendy

Úplne novým a netypickým riešením sú sedacie vaky a vrecia, ktoré môžu byť praktickým doplnkom sedacieho nábytku v obývačke a detskej izbe. Sú určené pre dospelých aj pre deti, a umožňujú pohodlné sedenie. Sedacie vaky sú rôzne tvarované, vrátane podoby kresiel.