11 júl

Kúpte si miesto kreslá sedacie vaky!

Sedacie vaky a vrecia sa tešia stále väčšej a väčšej obľube. Niet divu, ide o nový, veľmi moderný, farebný a veselý doplnok do domu, ktorý zároveň plní funkciu kresla. Mnoho ľudí tak môže týmto jediným sedacím vakom či vrecom zmeniť svoju obývačku, doplniť ho kúskom, ktorý je farebný, veselý, dizajnový a tiež veľmi krásny.
Hodí sa ako do obývacej izby, tak aj do izby detského, každý si ho ihneď zamiluje. Sedacie vaky a vrecia je však dobré do svojho bytu vyberať s rozvahou a premýšľať nad tým, aký kúsok si zaobstaráte. Ako si teda správne vybrať sedacie vaky?

Výber materiálu a náplne

Náplňou do sedacích vakov a vriec je veľa. Všeobecne sú najčastejšie polystyrénová drť a polystyrénové guličky (EPS guličky). Prvá spomínaná náplň do sedacích vakov nie je vhodná, sedací vak sa tak neprispôsobuje telu, pretože tu nedochádza k premiestňovaní kôrovcov guličiek. Rýchlo sa tiež zľahne. Ďaleko vhodnejším sú polystyrénové guličky, ktoré disponujú vlastnosťami, ktoré sú pre sedacie vaky a vrecia typické. Materiál, z ktorého budú sedacie vaky vyrobené by potom mal byť kvalitné. Neoplatí sa určite kupovať tie najlacnejšie sedacie vaky, ktoré sú vyplnené napríklad už vyššie zmienenú drví či sú ušité z materiálov, ktorý nie je kvalitné. Takýto sedací vak či vak má výrazne skrátenú dĺžku životnosti.

Najčastejšie používané materiály

Existuje mnoho najrôznejších materiálov, ktoré sa môžu pri výrobe sedacích vakov a vriec používať. Ako už bolo vyššie spomenuté, vždy je nutné dbať na to, aby bol materiál kvalitné. Sedacie vaky a vaky sa môžu vyrábať z mnohých materiálov, tie najčastejšie sú napríklad nylon, polyester, bavlna, manchester, koža, koženka, latex, eko kože a podobne. Záleží tak len na tom, aký materiál preferujete vy a tiež na tom, aký materiál sa hodí do celkového konceptu vášho bytu či domu, možností máte hneď niekoľko. Vyberať materiál môžete tiež podľa toho, v akom štýle máte svoj dom či byt. Môžete si vybrať sedacie vaky či vaky luxusné, klasické, moderné, originálne a podobne.

Farebné prevedenie

V rámci farebného prevedenia máte voľné pole pôsobnosti. Môžete si vybrať akúkoľvek ponúkanú farbu. Môžete si vybrať jemnejšie farby ako napríklad biela, béžová, svetlo hnedá, či čierna, čo sú tiež univerzálne farby. Pre oživenie svojho interiéru môžete siahnuť napríklad po červenej, fialovej, zelenej, žltej či modrej. Nemusíte sa vyhýbať ani motívom. Ak chcete zaobstarať sedacie vaky či vrecia do detskej izbičky, môžete ho kúpiť v motíve futbalovej lopty, s potlačou srdiečok, áut a podobne. Vyberte si tie prav sedacie vaky a vaky pre vás!