20 feb

Luxusné obývacie steny a ich čistenie

Najviac práce venujeme zvyčajne obývacej izbe, pretože je to miesto najvyužívanejšie a tiež sem vodíme návštevy. Preto je tiež snahou každého majiteľa bytu, aby obývačka bol nielen útulný, ale tiež dostatočne reprezentatívny.
Niekto dáva prednosť klasickej obývacej stene, inému sa páči voľný priestor, ktorý vybaví iba niekoľkými solitérnymi kusy. Ďalším variantom je retro nábytok a rustikálny komody, čo dodáva interiéru atmosféru a čaro starých časov. Moderne zmýšľajúce majitelia sa zameriavajú na praktickosť, ale rad ľudí si potrpia aj na prepych. Najmä pre nich sú určené luxusné obývacie steny.

Materiál

Materiálom pre nábytok v obývačke vrátane luxusných obývacích stien býva ako tradičné drevo, tak i moderné materiály, ku ktorým patrí najmä lamino. Tento materiál je odolný proti krátkodobé vlhkosti a oteruvzdorný. Preto sa ľahko čistí a nevyžaduje ani použitie rôznych chemických prípravkov, čistidiel a leštidiel. Z luxusné steny z laminátu stačí vždy raz za čas zotrieť prach najlepšie vlhkou handričkou a nábytok vyzerá stále ako nový. Jedná sa vlastne o drevotrieskové dosky polepené laminovacom papierom namočeným v melamínové živicu. Povrch dosky je potiahnutý fóliou v rôznych farebných odtieňoch a dekoroch. Napríklad dekór dreva takmer nerozoznáte od tradičného masívu. Luxusným dojmom pôsobí najmä dekor napodobňujúci dub, orech, akácii alebo niektoré exotické dreviny. Môžete si tak zaobstarať luxusné obývaciu stenu, avšak za oveľa nižšiu cenu ako by ste vynaložili za stenu z masívu. Budete mať oveľa menej práce s údržbou a čistením a navyše využijete niektorých prednosťou lamina v porovnaní s drevom. Jedná sa o vyššiu tvrdosť, odolnosť voči vlhkosti a vďaka tomu aj o dlhšiu trvanlivosť.

Módne trendy

Luxusné obývacie steny podliehajú samozrejme aj módnym trendom. Módne je napríklad kombinácia čiernej a bielej farby, chrómovaných dielov a skla apod. Moderne a luxusne pôsobí presklené obývacie steny, navyše vnútri dekoratívne osvetlené, takže hlavne večer vyniknú vystavené predmety. Ostatne mnohé moderné obývacie steny pôsobí luxusnejším dojmom než niektoré drahšie steny z masívu. Navyše sú praktické, elegantné a ľahké, čo oceníte pri čistení a najmä pri premiestňovaní nábytku.