11 júl

Náplň do sedacích vakov

nSedacie vaky poskytujú moderné variantu veľmi pohodlného posedenie, vďaka maximálnemu prispôsobenie sa vášmu telu. To je spôsobené predovšetkým náplňou samotného vaku, ktorých existuje celý variant a každá je vhodná pre trochu iný štýl sedenie vo vaku.
Mať svoj vlastný sedací vak je snom snáď každého tínedžera a nielen jeho. Ide totiž o veľmi moderné kus nábytku, ktorý je možné umiestniť všade tam, kde je potreba vytvoriť dostatočne pohodlné miesto pre posedenie. Aby však bol vak čo najpohodlnejší, je potrebné ho vyplniť materiálom, ktorý nám bude čo najviac vyhovovať.

Aká naplň?

Polystyrénová drť je jednou z možných variantov, čím vak naplniť, avšak nejedná sa o voľbu ideálne. Táto drť má totiž tendenciu veľmi rýchlo zľahnúť a už sa nenavráti do svojho pôvodného stavu. Navyše sa z tejto drti práši a jemný polystyrénový prach je možné vdýchnuť, takže je aj trochu zdraviu škodlivá. Pre náplň vaku sa tak oveľa viac hodí tvrdené polystyrénové guličky EPS. Podľa toho akú veľkosť jednotlivých guličiek zvolíte, a tiež v akom počte je do vreca nasypete, sa budú odvíjať vlastnosti samotného vreca. Čím vyššia hustota, tým bude vrece tuhšie a tvrdšie a čím menej guľôčok, tým viac vás objíme a nechá klesnúť k zemskému povrchu. Väčšie guľôčky tiež majú väčšiu tendenciu zľahne.

Cena

Pri robení vaku sa skôr podľa jeho ceny riaďte kvalitou použitých materiálov. Keďže sú vaky u nás v poslednej dobe skutočným hitom, nebojí sa niektorí obchodníci cenu svojich vakov navýšiť na úplne nerozumnou cenovú hladinu. Pamätajte, že aj tie lacnejšie sedacie vaky môžu ponúknuť náplň do sedacích vakov v kvalite, ktoré sa tá z vreca drahšieho nevyrovná.

V prípade nehody

Ak sa vám stane určitá nehoda a vak sa vám nešťastnou náhodou pretrhne a jeho obsah vysype, prípadne pokiaľ jeho náplň natoľko zľahne, že sa v ňom už nedá sedieť, nemusíte zúfať. K dispozícii sú náhradné náplne, ktoré si môžete v kľude zaobstarať za prijateľnú cenu. Doplnenie takejto náplne do vreca by potom malo prebiehať celkom ľahko vďaka otvoru, ktorý by na tento účel mal každý vrece mať. Poprípade môžete využiť vzniknutú neplánovanú dieru, náplň skrze nej doplniť a potom celú dieru vyspraviť.