16 mar

Obývacie steny a zostavy – stojí za investíciu?

Obývacie steny (nie obytné, ako sa často mylne píše) patrí síce medzi tie najväčšie kusy nábytku v domácnosti, ale dokážu zmeniť na nepoznanie akýkoľvek byt. Väčšinou sú tieto atypické bytové prvky dominantnou časťou napríklad obývacej izby. Tu tvorí pomyselný stred miestnosti s plochou televíziou (domácim kinom), sústavou reproduktorov a samozrejme prehrávačov CD / DVD či BlueRay médií.

Ako sme vyberali krásne obývacie zostavy?

Táto zostava je hudobným aj filmovým miestom, ktoré nikdy neomrzí. Neustále vám bude slúžiť a ušetrí vám veľa miesta. Všetko okolo domácej zábavy (aj napríklad herné konzoly či premietačky) môžu byť ukryté práve v takého šikovné stene. Prehľadnosť tu napomáhajú presklené či inak odělené skrinky. CHCI vidět všechny obývací stěny

Nám sa najviac páči, že si môžete nájsť svoj štýl medzi nepreberným množstvom. Je libo minimalistický? Rustikálny či retro vzhľad? Alebo dokonca futuristický a moderné? „Svoje“ si nájde tu našťastie každý. Aj ten, ktorý ide prirodzene po nižšej cene a hľadá lacné modely, prípadne aj ten, ktorý si rád priplatí za svojbytný luxus.Krásné obývací sestavy

Ani jedným sa nedivím, že chcú svoje peniaze investovať pre práve do zostáv skriniek, TV stolíka a množstvo doplnkových prvkov. Alternatívou k týmto stenám sú samostatné závesné skrinky. Pri vhodnom výbere ich funkciu dokážu čiastočne nahradiť. Pri výbere týchto úžitkových stien sme začínali predovšetkým u štýlu a samozrejme i použitého materiálu. Klasické české dreviny typu dub, buk, jaseň či borovica sme rovno z výberu vynechali – práve z týchto typov dreva máme vybraný nábytok do iných miestností. Do obývačky sme hľadali niečo špecifického. Nevšedného – trebárs ako:

  • wenge,
  • jelša,
  • javor,
  • orech.

Ani farba nie je rozhodne zanedbateľná. Základná biela či čierna neurazí, ale my máme radi priznaniach drevo, takže sme vyberali Predovšetkým modely z masívu. Tie, ktore na prvý pohľad zaujmú a nenechaj vás na pochybách, že vydrží dlhé roky.

CHCEM vidieť všetky obývacie steny