11 júl

Polystyrénové guličky do sedacích vakov

Ak sa zamyslíme nad tým, čím je sedací vak vlastne naplnený, dôjdeme k rôznym možnostiam. Lenže, ktorá je tá pravá varianta, keď je ich na trhu nespočetné množstvo? Zrovna okolo polystyrénu je debát skutočne veľa.
Rozhodne sa vyhnite polystyrénu v podobe drte, dosť sa z nej práši, čo vôbec nie je zdravé. Ovšem tvrdené guličky EPS, to je iná káva. Avšak polystyrénové guličky do sedacích vakov musí spĺňať aj komfort zo strany zákazníka, je potrebné, aby ich bolo vo vaku použité dostatočné množstvo.

Malé i veľké guličky so sebou prináša výhody aj nevýhody

Záleží, ako to pojmete. Väčšia guľôčky sa ľahšie šľahne, preto sa tiež objem sedacieho vaku po niekoľkonásobnom posedenie dostáva nižšie k zemi. Vy ste tými, ktorí sa následne z vaku len ťažko zdvihnú. Menších guličiek musí byť vo vaku zase viac, čo potom úzko korešponduje s cenou. Optimálna sedací vak tak nie je ľahké nájsť, ale sústreďte sa najmä na to, či idú guličky do vaku prisypať. Predajcovia dnes k vakom ponúkajú aj náhradné náplne, teda nie je problém guličky kedykoľvek do vaku doplniť. Zospodu alebo zo strany vaku tak môže byť uložený zips, ktorým sa dostanete do vnútra vaku, kde si množstvo granulátu meníte podľa vlastných potrieb. Než si na vak sadnete, je dobré ho uchopiť za operadlo alebo hornej cíp a guličky sklepať, bude sa vám oveľa lepšie sedieť a navyše sa aj krásne oprite.

Mimo náplne sedacieho vaku si ujasnite účel

Niekto sedací vak vyhotovuje pre deti, iný ako doplnok k sedačke a dokonca sa sedacie vaky začínajú objavovať aj ako zostavy na záhrade. Materiál u sedacích vakov je teda obdobne dôležitý, u detí sa presadzuje bavlna a mikroplyš. Deti sa s vakom rady maznajú, leží na ňom a hrajú sa. Koženka je niekedy nepríjemná v tom ohľade, že sa na nej človek rýchlejšie spotí. Hodí sa viac ako dekoračný prvok, napr. k sedacej súprave pre návštevy. Nylonový vak je parádnym príslušenstvom exteriérov. Ako podmienku si stanovte najmenej dvojitý či dokonca trojitý šev. Rozsypané guľôčky vám za námahu sa zbieraním nestojí, radšej to zohľadnite hneď na začiatku. Deti si totiž z vaku urobia zábavu a budú na ňom i zrejme skákať. Je to pre nich malé kresielko, ktoré im prináša nový rozmer. Môžu sa z neho pozerať na rozprávky, ale aj sa natiahnuť. Záleží tiež na veľkosti vakov.