16 apr

Ratanové kreslá – prírodná kvalita

dennodenne pohybujeme, by nám mal maximálne vyhovovať a vyzerať presne podľa našich predstáv. Pri jeho budovaní je však dôležité riadiť sa tiež niektorými z pravidiel, ktoré platia najmä pre vybavovanie interiéru.
Aby bol interiér nášmu vnímanie čo najpríjemnejšie, je potrebné stavebné materiály a materiály anorganického pôvodu doplniť aj o organické materiály, teda také, ktoré nám dala príroda. Tento problém môžu vyriešiť napríklad ratanové kreslá. kresla-z-ratanu

Prírodnín ako má byť – ratanová drevina

Ratan je veľmi ohybný druh dreviny, ktorý parazituje na iných stromoch, po ktorých sa pne. Vďaka jeho vysokej ohybnosti a držanie tvaru po vyschnutí, je veľmi obľúbeným materiálom pre tvorbu odolného, estetického a nápaditého nábytku. Tým najčastejším, čo sa z neho vyrába, sú kreslá. Tá sa hodí ako do klasických interiérov, tak aj do modernejšie zariadených izieb. Ratanové kreslá sú vyrábané v najrôznejších dizajnoch, kedy sa viac či menej kladie dôraz na samotný materiál, z ktorého sú vyrobené. Môžeme si ich tak umiestniť do obývacej izby, vďaka čomu do neho prenesieme kus prírody. Možno ich však umiestniť aj na terasu a vďaka odolnosti samotného ratanu tiež na záhradu.

Starostlivosť o ratanové kreslá

Ratanové drevo môže byť najrôznejšie ošetrované, čím sa zvyšuje jeho odolnosť, ale tiež sa mení farba. Nájsť tak môžete kreslá v najrôznejších farebných prevedeniach od klasickej prírodnej farby ratanu, cez medovú, až po úplne bielu, alebo naopak úplne čiernu. Aby bolo pohodlie čo najviac zväčší, sú ratanové kreslá často dopĺňaná o čalúnené sedáky. Tie sa vyrábajú v najrôznejších prevedeniach a farbách. Ich najväčšou výhodou je veľmi ľahká údržba, pretože sedák sa dá väčšinou odviazať, jeho povlak zložiť a vyprať.

Ich čistenie je neskutočne ľahké

Nemusíte tak mať strach z toho, ako sa zašpinený sedák vyčistiť. Horšie je to už so samotným kreslom. To vďaka najrôznejším záhybom a zákutiam, ktoré prútia vytvára, ide čistiť pomerne ťažko. Najmä usadený prach je problém. Nemusíte však zúfať. Kreslo stačí raz za rok vytiahnuť von na záhradu, opláchnuť ho hadicou, nechať uschnúť a je po probléme, kreslo bude zase ako nové. Ak teda ešte stále nemáte jasno v tom, aké kreslo si do vášho interiéru zaobstaráte, kreslo z tohto materiálu by vaše dilemu mohlo vyriešiť. Stačí len poriadne hľadať a určite nejaké pekné nájdete.