11 júl

Rohové sedacie súpravy, ktoré vám ušetria miesto

Ušetrite miesto v malom byte s rohovou sedacou súpravou. Ak navyše taká sedacia súprava umožňuje aj svoje rozloženie na posteľ, zabijete dve muchy ranou v prípade, že u vás nocuje návšteva.
Súčasné rohové sedacie súpravy sa predovšetkým delia na tie, ktoré nemajú zdobnú zadnú stranu (teda tie, ktorým na zadnej strane chýba čalúnenia, prípadne je nahradené netkanou textíliou) a na tie, ktoré ju majú. V takomto prípade potom nie je nutné sedaciu súpravu umiestňovať do rohu miestnosti, ale dá sa rovnako ľahko využiť aj ako výrazný predel veľkej miestnosti, ktorú oddelí na odpočinkovú plochu a napríklad na tú pracovnú v podobe kuchynského kútika. Rohové sedacie súpravy rozkladacie možno potom tiež rovnako ľahko využiť aj v prípade, že nemáte spálňu, a zároveň potrebujete posteľ aj miesto, kam usadíte návštevu.

Prispôsobte sedacie súpravy svojim požiadavkám

Čo sa týka poťahu takých sedacích súprav, súčasný rozmanitý trh s nábytkom je schopný uspokojiť všetky vaše požiadavky, sedieť tak môžete nielen na čalúnenie, nielen na cenovo náročné pravej koži, ale aj na podstatne lacnejšie eko kožu, dokonca aj na vode odolné textíliu. A sú aj spoločnosti, ktoré vám čalúnenie sedačky dajú vybrať z bohatého vzorkovníka. Na čom záleží, je váš vkus – či ste na modernu alebo retro štýl, či až ten starožitný. Sedacia súprava v rozloženej časti potom disponuje potrebnými matracmi, ktoré by mali pojať dve dospelé osoby. Matrace sú k sedacej súprave pripevnené napevno, aby sa dala rozkladacie časť súpravy zase ľahko zložiť. Tým pádom sú však na celý život a pre ich životnosť je nutná ich údržba a ochrana pred vonkajšou špinou. Čiže minimálne prestieradlo je nutnou nevyhnutnosťou, a to najlepšie, aj keď rozkladacie časť súpravy cez deň zase schovávate. Práve funkcie rozkladania je u každej sedacej súpravy iná. S ohľadom na túto skutočnosť je dobré zoznámiť sa s mechanizmom rozloženie ešte pred kúpou výrobku, zvlášť potom ak takú rozkladacia sedaciu súpravu kupujete staršiu generáciu, ktorá by mohla mať s fyzicky náročným rozkladaním súpravy problémy. Niektoré takéto sedačky možné rozložiť jednoduchým vysunutím „šuplíka“, ktorý je onou odpočinkovú častí, u iných sedacích súprav je nutné rozloženie zdvíhaním častí pohovky smerom z polohy zipsu.