14 máj

Rozkladacie kreslo s úložným priestorom

Rozkladacie kreslo s úložným priestorom poskytuje dokonalý úkryt pre prikrývky pre hostí alebo pre sezónne oblečenie či deky. Úložný priestor je súčasťou iného kusu nábytku, tým pádom nám neprekáža, kreslo plní tri nezanedbateľné účely – miesto pre sedenie, prespanie aj uloženie vecí.

Negatívom úložného priestoru však je jeho údržba, respektíve uložené prikrývky v ňom ľahšie podliehajú škodcom, budete sa diviť, ale aj prachu. V tomto prípade je vhodné prikrývky pred uložením obaliť v špeciálnych zipsových a vákuových vrecúškach na šaty, do ktorých spolu s vecami pridajte aj pár tabliet proti moliam. Rozkladacie časť kresla je v inej časti kresla, nepodlieha tak styku s úložným priestorom a vy nie ste nútení pred spaním do rozloženého kresla vyprázdniť úložný priestor. Dnešné pojmy pohoviek, gaučov, kresiel apod. Splývajú, rozkladacie kreslo tak môžete v obchodných domoch alebo na internete vídať nielen ako kreslo pre jedného, ​​ktoré sa rozložia na účel spanie, ale stále len pre jedného, ​​ale aj ako kreslo, ktoré sa rozložia pre účel spanie pre dve osoby, alebo ako kreslo, ktoré vyzerá skôr ako pohovka, na ktorú zasadne viac ľudí, prípadne sa na ňu jeden položí ešte pred rozložením, zatiaľ čo po ňom tu uložia aj tri až štyri osoby. Rozkladacie časť je potom vybavená inštalovanými matracmi inej farby, než je zvyšok kresla a samotná funkcia rozkladacieho kresla, tento kus nábytku je vhodnou alternatívou pre osoby žijúce v malej domácnosti, kde im rozkladacia funkcie vynahrádza hlavné posteľ, prípadne tieto kreslá uvíta návšteva.

Rozdielnosť materiálu

Materiály samotných kresiel sú bohaté, tak ako vzory, aj tak ak máte textilné rozkladacie kreslo, je vhodné ho prekryť ochrannú dekou alebo napínacím poťahom, prípadne aspoň napínacím plachtou, údržba u textilného nábytku je totiž ťažká a nikdy nie dokonalá. Navyše aj textil, podobne ako kožu môžeme sedením prošoupat. Tu je potom otázkou, či sa vám bude chcieť investovať do nového čalúnenia, alebo do nového kusu nábytku. Tak či onak je vhodné o kreslá starať, a práve ich chrániť radšej poťahy než drhnutím s čistiacimi prípravkami, ktoré aj tak môžu farbu kresla poškodiť.