11 júl

Rozkladacia sedacia súprava

Sedacie súpravy sú neodmysliteľnou súčasťou každej obývačky. Stretávame sa s nimi však aj inde, než len v domácnostiach. Luxusnejšie a priestranné kancelárie, vstupné haly hotelov a iné priestory ponúkajú návštevníkom príjemné posedenie na sedacích súpravách. Avšak snáď len v obývačke sa uplatní sedacia súprava rozkladacia, ktorá umožňuje pohodlné spanie pre návštevu alebo to môže byť variant v malom byte či garsónke, kde sedacia súprava cez deň slúžia na sedenie a večer po rozložení spoľahlivo nahradí aj manželské postele.

Čalúnené sedačky

Na trhu sú veľmi kvalitné rozkladacie sedačky, ktoré sa vyznačujú nielen kvalitou poťahových materiálov, ale aj pevnosťou drevených kostier a rozkladacieho mechanizmu, čo umožňuje ich dlhú životnosť s spoľahlivosť i pri každodennom používaní rozkladacieho systému. Obľúbené sú sedačky s pevným kovovým rámom, kvalitnými lamelami a zdravotné matracov. Ich prednosťou je jednoduché a rýchle rozloženie, čím behom chvíľky vznikne veľký priestor, na ktorom sa pohodlne vyspia dve osoby, bez toho aby si prekážali. Navyše sa jedná o zdravie prospešné spanie výhodné najmä pre osoby, ktoré majú problémy s chrbticou. Praktické sú aj menšie sedačky, ktoré slúžia svojmu hlavnému účelu, ale príležitostne je možné rozložiť napríklad v prípade nečakanej návštevy.

Rozkladacie sedačky s úložným priestorom

Veľmi pohodlné a priestranné sú veľké sedacie súpravy, ktoré sú vylepšené o polohovateľné opierky hlavy. Poskytujú dostatok miesta aj pre viacčlennú rodinu, alebo sú vhodné pre rodiny, ktoré organizujú časté stretnutia. Ak majú navyše rozkladací systém, môže na nich príležitostne prenocovať aj viac než len dvaja ľudia. Ich praktickosť je umocnená objemným úložným priestorom, kam môžete uschovať vankúše, deky, obliečky či ďalšie veci. Väčšina týchto rozkladacích súprav sa predáva v oboch variantoch riešenia rohu, to znamená pravý aj ľavý roh.

Poťahový materiál

Najčastejšie poťahovina na rozkladacích sedacích súpravách sú veľmi kvalitné a odolné látky, medzi ktorými si môžete vyberať z mnohých vzorov a farieb. Luxusnejšie pôsobí kožené sedačky. Takisto rozkladacie sedacie súpravy sa vyrábajú v koženej podobe, kedy sa ako poťah používa ekokože. Jednak pôsobí veľmi elegantne, a jednak je ekokože veľmi odolná a ľahko sa udržuje, pretože postačí občasné utretie vlhkou handrou a raz za čas kvôli predĺženiu životnosti použiť špeciálny olej, ktorý ekokoži zvláčni.

20 feb

Rozkladacia sedacia súprava do rohu

Sedacia súprava je ideálne miesto pre odpočinok, sledovanie televízie, čítanie či relaxáciu. Ak príde k vám návšteva, potom jej tu pohodlne usadíte. Je to naozaj dôležitý kúsok každej obývacej izby a interiéru. Nedá na neho dopustiť mnoho ľudí. Sedacia súprava však môže mať viac funkcií. Aké?
Read More