16 mar

Rozkládací sedací souprava – jak na její výběr?

rozkladacie pohovky či gauča. Stačí pár sekúnd a z jednoduchej sedacej súpravy máte pohodlné lôžko, na ktorom sa môže príjemne vyspať ktokoľvek. Aj pán domu, ak návšteve ponúkne svoju vlastnú posteľ – ako sa sluší a patrí.

Ako vybrať správny set na sedenie?

Poďme spoločne nájsť ideálnu sedaciu súpravu, ktorá sadne do každej obývacej izby. Ako to urobíme? Krok za krokom vás prevedieme naším postupom, vďaka ktorému sme si vybrali vlastné gauč do už tretieho bytu v poradí. Ten starý sme vždy po niekoľkých rokoch, čo doslúžil, predali alebo darovali potrebným. Ako sme ho teda hľadali?Rozkládací soupravy na sezení Základom je veľkosť, od ktorého sa odpichnú. Ako veľký priestor máte v miestnosti? Dostatok na veľký sedací set s niekoľkými doplňujúcimi taburetmi? Alebo len 200×100 na klasický gauč? Ako to máte doma? My sme mali doma našťastie dostatok priestoru na celú súpravu (hlavne pri výbere počítajte, že u rozkladací varianty potrebujete dvojnásobok priestoru – počítané od šírky gauča).

Na tvar rozhodne záleží

Tiez je dôležitý tvar – klasická pohovka, alebo dokonca rohová? Tá druhá spomínané Lepšie vyplní priestorov: a realitný hľa príjemnejším posedenie napríklad pri dlhšom filmu, alebo čítanie knižky. Za nás by sme volili práve túto. Taktiež môžete vybrať klasický tvar, ale doplňte ho užitočnými podhlavníky či ďalšími vankúšiky. Vy ai návšteva to oceníte. UKÁŽTE mi rozkladacia sedacia sety

Štýlovka sa nikdy nestratí

Ďalším krokom je výber vhodného štýlu. V našom novom bytu si potrpíte na rustikálny (povedzme že je to trochu retro) štýl, takže tu výber nebol veľmi náročný. Ale nemusíte trpieť sedením na zemi, keď máte v obľube modernej (napríklad i minimalisticky futuristický) vzhľad. Prípadne polstrovaná klasika je klasika. Na tej tiež nič nepokazíte. A máme tu tiež dôležitú súčasť nášho návodu na výber vhodnej súpravy. Ako veľmi ju chcete rozkladať? Niektoré typy sú vhodné na občasné prespanie (lacné), ale tie zvyšné sú ideálne pokojne na každodenné spanie (skôr luxusnejšie).

Aká je ideálna cien?

Od toho sa samozrejme odvíja cena týchto pohodlných pohoviek. Ako veľmi chcete do tohto nábytku investovať? My sme išli „zlatou strednou cestou“ a vybrali sme decentné set kombinujúci čiernej a bielej starosvetskej polstrovanie. Pekne sadne do nášho interiéru. Vyberajte tiež. CHCEM vidieť všetky sedacie súpravy