26 aug

Rustikálne konferenčný stolík má svoje čaro

imitujú historickú patinu a ručne vyrobený prvok. Väčšina takto vyrábaného nábytku má svoje kvality a mnohokrát je na nerozoznanie od skutočného historického skvostu.

V ponuke je aj retrostoleček

Konferenčný stolík totiž nie je záležitosťou len moderného dizajnu, ale stretnúť sa s ním môžeme aj v histórii. V minulosti, rovnako ako dnes slúžil konferenčný stolík na odkladanie vecí či ako praktický doplnok ku kresielku. Niet teda divu, že sa veľa výrobcov snaží vytvoriť rustikálny konferenčný stolík, ktorý by v sebe odrážal historické obdobie či remeselnú prácu a zároveň plnil kvality moderného nábytku.

Na čo si dať pozor pri výbere rustikálneho nábytku

Pri výbere rustikálneho konferenčného stolíka alebo nábytku si musíme dávať pozor na niekoľko vecí. Zameriame sa len na sériovú výrobu, ktorá má svoje kvality, ale je potrebné dávať si pozor na drobné detaily. V prvom rade je to materiál z ktorého je nábytok vyrobený. Doska z drevotriesky nikdy nebude dosahovať takých kvalít ako doska z masívneho dreva. Nehovoriac o rôznych snáh výrobcov vytvárať umelé dosky z rustikálnom vzorom. Taký nábytok je nielen nevzhľadný, ale hlavne nekvalitné. Vždy sa oplatí do nábytku viac investovať, než šetriť. V prípade rustikálneho nábytku platí toto tvrdenie dvojnásobne. Pozor si dávajte aj na prvky, ktoré zdobia rustikálny konferenčný stolík. Ladia k sebe prvky dohromady? Nemieša sa jedno časové obdobie do druhého? Vytvára konferenčný stolík dobrú atmosféru a je ľúbivý na pohľad?

Ako zladiť rustikálny konferenčný stolík s ostatným nábytkom?