27 jún

ustikálne konferenčné stolíky aj v modernom domovu?

Konferenčný stolík by nemal byť len krásny, ale aj praktický. Predsa len, denne ho budete využívať, pokladať na neho najrôznejšie veci, budete u neho tráviť dosť času.
A praktickosť sa u tohto typu nábytku cení. Existuje ich mnoho. Luxusné, retro, moderné, lacné, elegantné, sofistikované. Volíte tak vždy podľa vybavenia svojho interiéru, podľa farebného prevedenia, podľa štýlu. Rozhodli ste sa pre štýl rustikálny? Aj taký štýl vie podtrhnúť rustikálny konferenčné stolíky.

Čo je to rustikálny štýl?

Mnohým sa môže zdať, že rustikálny je vlastne len vznešený názov pre starý. Mnohým ľuďom sa môže zdať, že ide o nábytok, ktorý je po „prapraprababičce“. Opak je, ale pravdou. Rustikálne je zo slova „Rustique“ teda hrubý, neotesaný a možno tiež aj vonkajšie, ak chcete. Inšpiráciu nachádza tento štýl najmä v prírode a do nábytku sa tiež často votká starožitný nádych. Rustikálny nábytok pracuje často s drevom, ide o návrat do minulých rokov, prakticky ide o také retro. Rustikálny nábytok často ponúka verné kópie nábytku z 19. storočia či z iných dôb.

Výber nepodceňte

Rustikálny štýl sa nehodia do všetkých priestorov, do všetkých miestností. Preto je vždy dôležité vyberať starostlivo a s rozvahou. Jednoducho môžete kombinovať jednotlivé kusy nábytku. Rustikálne pohovka, rustikálne obývacia stena a rustikálny konferenčné stolíky. To všetko si môžete zaobstarať tak, aby to do vášho interiéru zapadlo a vyzeralo to v ňom pekne, ale zároveň s nádychom minulosti. Pamätáte si na prázdniny u babičky? Milovali ste jej nábytok? A presne tam vás konferenčné stolíky v rustikálnom štýle prenesie. K babičke na vidiek.

Dôraz na prírodu

Dôraz na prírodu je tu veľmi dôležitý, nenájdete tu tak zvyčajne moderné a pestré farby. Rustikálne konferenčné stolíky sa drží rôznych odtieňov dreva či občas bielej a čiernej farby. A aj vďaka tomu sú rustikálne konferenčné stolíky tak obľúbené u všetkých.