29 jan

Samolepky na stenu do kuchyne – tipy na výber

Samolepky na stenu do kuchyne dokážu veľmi rýchlo zmeniť kompletnú dojem z bytu. Známi, ktorí k vám prídu si zrazu budú myslieť, že sa zrazu ocitli úplne niekde inde. U niekoho iného. Prečo si teda nezmeníte počas veľmi krátkej doby celý svoj byt?

Sú vyrobené z vysoko odolnej vinylovej samolepiacej fólie a preto odolajú aj vlhšími prostredia ako je kúpeľňa a kuchyňa. Môže Vám dokonca efektívne zdôrazniť priestor v kancelárii.
Samolepky na stenu do kuchyne v ponuke spadajú do mnohých kategórií motívov, medzi ktorými nájdete aj veľmi zábavné kúsky, napríklad hlavu jeleňa s mohutnými parohy – ako stvorené pre umiestnenie nad manželskú posteľ!

Princíp nalepenie nálepky na stenu veľmi jednoduchý a zvládne ho úplne každý. Samolepky stačí vybaliť, rozložiť na rovnú plochu. Potom sa sníme podkladový papier tak, aby samolepka zostala na prenosovom papieri. Motív potom nalepíme na stenu, a to aj s prenosovou fóliou, stlačíme ju na stenu, aby dobre držala a neodlepovala sa. V konečnej fáze stačí sňať prenosový papier a je hotovo!

Môžu byť aj tipom na renováciu starších kúskov, ktoré sa stretávajú s problémami, ako je napríklad slnkom vyblednutá farba, ošúchaný náter a drobné praskliny.Jakékoliv malé alebo veľké nálepky na stenu kuchyne vyzerajú skvelo, nanášajú sa ľahko a vďaka nim dostane stena vášho domáceho izby alebo kancelárie vskutku jedinečný vzhľad. Možnosti výberu sú široké: nájdete tu samolepky vhodné do obývačky, izby vašich detí alebo tiež niečo vkusného do práce. Voda im neublíži, preto sú úplne vhodné taky do kúpeľne.

Vhodné motívy:

  • rastlinné dekorácie,
  • kvety s motýľmi,
  • ovocie a zelenina,
  • geometrické neutrálne tvary.

Výber samolepiek na našom trhu je veľký a každý z Vás si iste vyberie prevedenie kuchynských motívov, ktorá mu bude najviac vyhovovať vrátane celkového zladenie miestnosti s nábytkom a ďalšími doplnkami, ktoré sa v izbe nachádza.

Nálepky z vinylu vyzerajú na stene lepšie a prirodzenejšie, často ako maľba, avšak je potrebné pripraviť sa na to, že ich obstaranie bude znamenať vyššie investíciu. Útulnosť je predsa jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý by sa nemal podceňovať. K čomu je mať domov, kde sa necítite? Radšej choďte opačnou cestou, kúpte si motívy / designy podľa svojho vkusu.

Na rozdiel od tapiet nie je vzor natlačený na fóliu, ale jednotlivé vzory sú vyrezané do fólie a následne nalepené na stenu. Naše samolepiace dekorácie nie sú určené len na stenu, ale sú vhodné aj ako dekorácia na dvere, skrine, zrkadlá či chladničky.