29 jan

Samolepky na stenu dekorácie podľa typu miestností

Ako vybrať vhodnú samolepku do vášho bytu? Keď vynecháme tematiku (detské, zvieracie, abstraktné, …) tak veľmi dôležitým aspektom pri výbere samolepiek bude miesto, kam budete nástenné dekorácie lepiť.

Samolepky na stenu dekorácie

Kam by ste chceli dať samolepiace dekoráciu? Radšej by ste ju mali poriadne na očiach? Alebo by ste ju zvolili ako doplnkový dizajnový prvok vašej izby? Poradíme vám s vhodným motívom, ktorý sa bude presne hodiť do vášho interiéru.

Kúpeľňa

Tu by sme volili predovšetkým motívmi vodných živočíchov alebo rastlín – je dôležité, aby sa tematicky hodili priamo do vašej kúpeľne – keď tu budete mať predovšetkým oblé tvary, voľte skôr motívy, ktoré k nim krásne zapadnú. Motív samolepky je vhodné kombinovať aj s dekoratívnym prvkom napríklad listel či kachličiek v sprchovacom kúte či kúpeľni.

Chodba

Úvodné priestor vo vašom bytu bude to prvé, čo uvidí vaša návšteva pri svojej prvej návšteve. Oživte nudné šedivé či biele steny trochou radosti. Zvoľte živý motív, ktorý vás nabudí k ďalšiemu preskúmavaní svojho domova. Uvidíte, ako sa vám zdvihne nálada, keď prídete zničení z práce a hneď na chodbe vám dekorácie na stene veľkú radosť.

Kuchyňa

Podporte svoje vriacej schopnosti vhodnú tematickú nálepkou. Zvoľte najmä rastlinné motívy či designy s motívom jedla a ďalších pochutín. Odporúčame vám si vybrať z jednej väčšej, alebo viac menších dekoratívnych nástenných samolepiek.

Detská izba

Rozviňte predstavivosť svojho dieťaťa vďaka zábavným samolepkám. Detské nálepky sú vhodné predovšetkým pre menšie deti, ktoré sú stále hravé a väčšinu dňa strávi snívaním a plnením svojich fantázií. Vymýšľajú zábavné hry a celé svety plné rozprávkových zvieratiek, čarodejníc a ďalších mýtických bytostí. Chlapci ocenia predovšetkým dopravnej motívy (stíhačky, autá, vlaky, …), dievčatá predovšetkým zvieracie motívy. Pre obidva sú vhodné aj tzv. Potvorky – ako z film Monsters, a.s.

Obývačka

Pre obývacia izba by sme volili väčšie motívy, ktoré sa stanú dominantným prvkom celého interiéru. Pri výbere motívu zvážte štýl nábytku a existujúcich dekorácií (rovnako tak aj farebnosť a tvary – oblé, hranaté, …). Podľa toho by sme zvolili aj vhodnú nálepku na stenu. O najkrajších samolepkách do obývačky sme už písali skôr na blogu.

Spálne

Voľte predovšetkým pokojnejšie motívy, tu sú vhodné treba abstraktné designy – zvážte aj farebnosť celej samolepky, do spálne sú totiž vhodné pokojné a tlmené farby, ktoré vás nebudú zbytočne nabíjať energiou – nevoľte teda slnečné farby (žlté, oranžové, červené, …) . V spálni by sme išli cestou plného minimalizmu – vyberte si len jednu nástennú samolepku, ktorú dáte nad hlavu postele. Bude peknou dekoráciou, ktorú uvidíte vždy, keď prídete do svojej spálne ..