31 júl

Šatníková skriňa s posuvnými dverami je stále trendy

Potrebujete v domácnosti také kúsky nábytku, čo sú najviac praktické a poskytujú maximálny priestor? Riešením by mohla byť šatníková skriňa s posuvnými dverami, ktoré nezaberajú takmer žiadne miesto a umožní vám dostať sa aj do tých najzapadnutejšie kútov celej skrine.
Ak sa snažíte oživiť váš interiér a hľadáte také kusy nábytku, ktoré sú nielen moderné, ale aj funkčné, určite sa pozrite na šatníkové skrine, ktoré majú posuvné dvere. Na rozdiel od klasických dverí s krídlovými dverami, ktoré sa otvárajú do priestoru a zaberajú tak príliš veľa miesta, sú tieto skrine vybavené systémom úsporného otvárania dverí, ktoré sa skladajú samy do seba a tak vám odkryjú kompletne celý priestor skrine, bez zbytočného zaberanie priestoru navyše.

Design a materiály

Design týchto skríň sa radí skôr k modernejším, a preto je vhodný do nových domácností, prípadne do domácností, v ktorých je moderný prvok dominantný. Skrine s posuvnými dverami sú ponúkané v celej rade najrôznejších materiálov, ktoré sa medzi sebou navzájom kombinujú a vytvárajú pomerne zaujímavé designy. Najčastejšie využívaným materiálom je drevotriesková doska s dyhou, ktorá môže byť zhotovená v dizajne najrôznejších drevín, ale tak môže byť vybavená iba vysokým lesklým lakom. Dyhy kopírujú najčastejšie exotické dreviny v tmavých odtieňoch, ktoré sú momentálne veľmi populárne. Na samotnej skrine sa veľmi často umiestňuje aj zrkadlo, ktoré mnohokrát zaberá minimálne jedno celé krídlo skrine.

Praktickosť

Vďaka systému otvárania týchto skríň sa zvyšuje ich životnosť. Absencia pántov a neustáleho narážanie do otvorených krídel skriňových dverí zaisťujú stabilitu nábytku a trvanlivosť. Dvere skríň možno navyše veľmi ľahko otvárať, a preto sú vhodné aj pre malé deti. Navyše nám otvárajú kompletne celý priestor šatňové skrine, v ktorej tak môžeme v pokoji vyberať a hľadať presne ten kus oblečenia, ktorý potrebujeme a to aj v prípade, že je v najhlbšej časti skrine. Tieto skrine navyše perfektne šetrí priestor celej miestnosti a dokonca jej aj opticky zväčšujú.

Vhodné umiestnenie

Tieto skrine je vhodné umiestniť do spální či detských izieb, ale vďaka svojim mnohokrát nadčasovým dizajnom sa hodí aj do obývacích izieb, kde nepôsobí ako rušivý element. Je vhodné nezačleňovat je do príliš veľkej zástavby, pretože ich design najlepšie vynikne, ak ich necháte hrať v miestnosti prím.