23 feb

Sedacia lopty do detskej izby?

Zvažujete kúpu sedacieho vrecia do detskej izby? Rozhodne áno! Možno sa budete čudovať, ale vaše dieťa sa potrebuje po sedení v školskej lavici pretiahnuť, nielen o telocviku. A to je dôvod, prečo mu zaobstarať okrem stoličky aj sedacie loptu.
Keď ho bude so stoličkou striedať, musí sa snažiť vyrovnať stabilitu, takže vlastne nenásilne cvičí a trénuje tak správne držanie tela. Zrovna chrbtica je moc dôležitá, upínajú sa na nej svaly a je oporou celému telu. A inokedy, než v detstve sa tomu naučiť. Dieťa na lopte často mení postoj k udržaniu rovnováhy, čo je prospešné k vývoju chrbtice.

Fitness alternatíva k stoličke

Zábavnou formou môžete s dieťaťom na lopte cvičiť. Rýchle a efektívne tréningy nezaberú skoro žiadny čas, ale výsledky na seba nenechajú dlho čakať … telo totiž zapája aj brušné svaly, ktoré sú v lepšej kondícii a navyše zlepšuje aj krvný obeh. Vďaka tomu bude dieťa viac energické namiesto toho, aby trpelo únavou. Môžete zvážiť možnosť, že budete mať v detskej izbe obyčajnú stoličku a lopta – spadne tak od oveľa drahšie ergonomické stoličky. Podobnú funkciu za ňou totiž vykoná, náš toľko ospevovaný loptu.

Sedacia lopty do detskej izby – vhodné parametre k výberu

Je rozhodujúce vybrať správnu veľkosť lopty. Dieťa by pri sedení malo mať nohy na podlahe, kolená rovno s vytvorením 90 stupňového uhla. Ďalšou možnosťou je kolená mierne podsadiť, aby boli nižšie, než panvicu. Poskakovaním hore a dolu si dieťa skúsi stabilitu a spoznáte, či áno alebo nie. Každé dieťa má inú telesnú kompozíciu, ktorá tu hrá ústrednú úlohu. Váhou dieťaťa sa lopta stlačí, ale napriek tomu majte na pamäti, že čím viac sa sploští, tým menší bude mať účinnosť. Na druhú stranu ani prebytok vzduchu nie je na úžitok. Zvyšuje 90 stupňový uhol, a tým tak sťažuje stabilitu, čo pre deti nie je práve ideálne.

Variant sedacieho vaku

Pokiaľ chcete sedacie lopta využiť skôr ako dekoráciu a len tak pre zábavu, vyberte ho ako sedací vak. Tento vak sa dosť často vyrába ako futbalový, volejbalový či basketbalový loptu. Farebných variácií je nespočetné množstvo. Je vyplnený polyesterovými guličkami a je uzatvárateľný zipsom. Ešte váhate, aké sedacie lopty do detskej izby?