11 júl

Sedacie vaky pre deti sú vhodné aj pre dospelých

Sedacie vaky pre deti sú v posledných rokoch veľkým hitom. Za tú dobu sa objavilo veľa výrobcov so sedacími vaky. Vďaka tomu je veľmi ťažké sa orientovať v ponuke a vybrať tie správne sedacie vaky pre deti. Na prvý pohľad detská záležitosť je však veľmi pohodlná aj pre dospelých, ktorým otvorí dvere späť do detských rokov. Ako sa teda orientovať vo svete sedacích vakov a podľa čoho vyberať sedacie vaky pre deti, aby zodpovedali presne vašim kritériám?

Kvalitné vrecia sú krásne a bohaté na výplň

Sedacie vaky pre deti môžu byť krásne a plné detských motívov. Prvé čo by nás však malo zaujímať je ich náplň. Tá je totiž najdôležitejšia a jedine jej správna voľba vám zaručí, že budete užívať sedací vak dlhé roky. Navyše kvalitná výplň umožní využívať sedacie vaky aj pre dospelých. Ak si vyberiete sedacie vaky pre deti s polystyrénovou drťou, veľmi skoro sa s takým vrecom rozlúčite. Polystyrén totiž veľmi rýchlo zľahne a navyše je veľmi prašný, čo je zdraviu škodlivé. Preto pre sedacie vaky pre deti vyberajte tvrdené polystyrénové guličky čiže EPS. Jedine tento materiál vám zaistí dlhú životnosť sedacieho vreca. Naviac sa nemusíte báť nežiaducich zdravotných účinkov. Pre sedacie vaky pre deti zohráva aj veľkú úlohu hustota guľôčok vo vakoch. Čím väčší guličky použijete pre výplň sedacieho vrecia, tým lepšie sa vám bude sedieť. Avšak počítajte s tým, že vám guličky budú viac zľahne. Avšak nemusíte zúfať. Väčšina sedacích vakov možno dopĺňať. Stačí si zakúpiť náhradné náplne do vakov a váš sedací vak pre deti bude ako nový.

Ako vybrať správnu veľkosť

Sedacie vaky pre deti sa ponúka v najrôznejších veľkostiach. Od maličkých taburetov až po obrovské vrecia, ktoré bohato uspokoja dva aj viac ľudí. Pokiaľ chcete sedacie vaky pre deti využívať ako kreslo, vyberajte z veľkostí, kedy jeden rozmer prekročí 140 cm. Máte istotu, že si pri sedení oprite hlavu. V prípade, že túžite po odpočinku a chcete si ustlať na sedacom vreci, je dobré vyberať vrece veliký okolo 180 cm.

Aký materiál na sedacie vaky pre deti

Nylon je najlepší materiál pre sedacie vaky pre deti. Je veľmi odolný a pritom príjemný. Naviac je nepremokavý a dá sa veľmi ľahko udržiavať v čistote. Nevýhodou je však vyššia nákupná cena. Natrafiť však môžete aj na bavlnenej či menčestrové vaky, ktoré majú však nižšiu odolnosť a ľahšie sa zašpiní.