18 máj

Sedacie súpravy z pravej kože – ako je vyberať?

Kožené sedacie súpravy sa nikdy neopozerajú. Sú dokonalou ukážkou toho, že koža bola, je a bude kvalitným materiálom aj po ďalšie stovky rokov. Kožená sedacia súprava je investíciou pre mnoho generácií.

Precízna práca čalúnnikov je stále vyhľadávanou záležitosťou. Pokiaľ predsa len nemáte toľko finančných prostriedkov na kúpu koženej sedacej súpravy, môžete dať prednosť lacnejšej koženke. Tu si však dajte veľmi veľký pozor, pretože sa môže po čase začať lúpať.

Radšej sa prikloňte ku kombinácii s kožou, kde je koženka použitá len v miestach, kde nekladie tak veľký odpor, napr. na operadlách a bočných stenách. Koženka sa inak totiž dosť ľahko presedí a ošúpe. Na rozdiel od toho, koža je krásna aj po rokoch. Čím staršia, tým luxusnejšie vyzerá.

Dlhá životnosť a kvalita

Pokiaľ má nejaká sedacia súprava vydržať na celý život, je to práve tá kožená. S takouto sedačkou máte istotu, že sa na nej bude dobre sedieť i vaším vnúčatám. Hoci sa vám môže zdať prvotná cena pomerne vysoká, berte to tak, že koženka sa časom potrhá a ste nútení aj tak kúpiť novú. Budete sa diviť, ale raz by ste mohli koženú sedačku týmto spôsobom aj preplatiť.

Mäkká zrnitá koža zaistí komfortné posedenie

Koža je stále trendom, ktorý dokáže zaistiť pohodlie. Každý väčšinou vyberáme sedaciu súpravu aj z toho hľadiska, aby nie len dobre vyzerala, ale aj plnila účel. Tvrdé polstrovanie by nám u relaxácie pri sledovaní obľúbeného programu dosť znepríjemňovalo život.

Kožené sedacie súpravy nezostali designem pozadu, aj keď sa vyrábajú už mnoho rokov. Prevzali modernú podobu leňošenia, ktoré si zamiluje celá rodina. Hladká štruktúra kožených sedačiek je elegantná, a do obývačky vnesie honosnú atmosféru. Uvidíte sami, že koža je ten najlepší materiál. A nie je to len o tom, že dlho vydrží! Má mnoho ďalších stabilných vlastností, a vyrábajú sa aj niekoľkomiestne s opierkami na hlavu a taburety.