27 jún

Sedacia súprava v štýle bieleho ratanu – kam s ňou?

Ratanové súpravy sú skvelým miestom na oddych a relaxáciu. Klasický ratan poznáme všetci, ale čo biely ratan?
Navyše, keď si k tej káve a dezertu môžete sadnúť na kvalitné a krásnu sedaciu súpravu, potom je to skvelé! Lenže, ako takú sedaciu súpravu zaobstarať? Krásna sedacia súprava biely ratan je to pravé pre vás!

Čo je to ratan?

Ide o čisto prírodný produkt. Nájdete ho v tropickej a klimatickej zóne. Vysušuje sa v špeciálnych sušiarňach a následne sa z neho vyrába ratanové výrobky. Ide o rýchlo rastúce rastlinu, ktorú nájdeme predovšetkým v tropických dažďových lesoch južnej Ázie. Ľudia môžu ratan mylne zamieňať za bambus, pretože sú si tieto veľmi podobné. Ratan je však oproti bambusu oveľa ohybnejšie.

Moderné a prírodné

Ratan je pre výrobu nábytku veľmi dobrý, našiel si svojich priaznivcov u mnohých jedincov. Ide o materiál prírodný, teda vyzerá skvele v každom interiéri, doplní vonkajšie interiér, ale tiež sa hodí do exteriérov. Skvele vyzerá sedacia súprava biely ratan tiež v obývacej izbe alebo v zimnej záhrade. Ratan je nielen prírodné a krásny materiál, je šetrný k životnému prostrediu, ale je tiež moderný a žiadaný. Zaobstarajte si aj vy nábytok v ratanu.

Údržba a farby

Údržba ratanového nábytku je jednoduchá, stačí použiť prachovku, vysávač alebo vlhkú handričku. Ratanový nábytok tak bude vždy vyzerať krásne a čisto. Po dokončení celého procesu výroby ratanového nábytku je možné ho namoriť do rôznych farebných odtieňov. Vďaka tomu získate napríklad bielu sedaciu súpravu z ratanu, ktorá je veľmi farebne variabilná. Teraz už nezostáva nič iné, než si uvariť kávu, pohodlne sa usadiť a vychutnávať si pohodu a odpočinok.