11 júl

Sedacie vaky tvarované

Súčasná doba prináša zvrat a ponúka celý rad netradičného nábytku. Úplne netypickým riešením sú posledné nové trendy v bytových doplnkoch, ktorými sú sedacie vaky a vrecia. Sedacie vaky sa vyrábajú v najrôznejšom prevedení a sú určené ako pre dospelých, tak pre deti.

Materiál a tvarovanie

Sedacie vaky sa vyrábajú z najrôznejších materiálov. Najčastejšie je to však ekokože, nylon a bavlna. Obdobou sedacích vakov sú tiež sedacie vaky, ktoré sa vyrábajú z rovnakých materiálov. V oboch prípadoch sa jedná o nový trend v bytových doplnkoch, ktorý umožňuje predovšetkým úplne pohodlné sedenie a tiež všestranné použitie. Sedacie vaky sú rôzne tvarované, takže si môžete vybrať tvar kresla, sedacieho lopty, sedačky, taburetky a ďalšieho prevedenia. Rovnako bohatý a pestrý je výber farebných prevedení sedacích vakov. Prednosťou tvarovanie sedacích vakov je prispôsobivosť každému telu. Táto vlastnosť je daná náplňou, ktorú tvorí špeciálny polystyrénový granulát. Časom môže dôjsť k zosadnutie náplne a ku zmenšeniu objemu vaku. To sa dá ľahko napraviť doplnením guličiek, čím sa objem vaku zväčší a môže ho používať aj osoba s vysokou hmotnosťou. Spolu s vakom si môžete zakúpiť aj náhradnú náplň. Preto môže sedacie vaky využiť v domácnosti celá rodina bez ohľadu na vek, veľkosť i telesnú váhu.

Druhy tvarovanie

Sedacie vaky sú tvarovateľné do rôznych podôb. Stále obľúbenejšie sú sedacie vaky v podobe lopty, ktorý môže byť zaujímavým oživením každého bytu. V najväčšej obľube sú samozrejme u detí, takže môžu byť veselým doplnkom v detskej izbe. Keďže sú sedacie lopty známe predovšetkým ako rehabilitačná pomôcka pri liečení porúch chrbtice, môžeme tejto skvelej vlastnosti využiť aj v domácnosti. Sedací vak vytvarovaný do podoby lopty môže slúžiť na sedenie pri počítači alebo písacieho stola, alebo aj pri zábave pri televízii. Vďaka lopte sa zbavíte únavy a bolesti chrbta, ktoré spôsobuje hlavne strnulé sedenie. Princíp je v tom, že sedením na lopte ste nútení neustále vyrovnávať balans, čím nevedomky účinne preahujete a cvičíte chrbtové svalstvo a chrbticu.