06 mar

Sedačky do rohu – sú na niečo dobré?

Prečo zrovna rohové sedačky? Sú pohodlnejšie než tie klasické? Ponúkajú viac priestoru či funkcií? Sú drahšie, alebo lacnejšie ako bežné pohovky? Na to vám dnes s tímom servera Nábyteksedačky.cz chceme odpovedať.

Klady a zápory rohových pohoviek?

V základe, aby ste boli v obraze – sedačky, ktoré kopírujú tvar miestnosti majú väčšinou podobu ležatého písmena L. Jeho špička presne zapadne do rohu vašej obývačky. A čo to znamená pre vás? Taký krásny gauč lepšie využíva priestoru v miestnosti a ponúka ešte k tomu príjemnú ďalšej sedaciu plochu s pohodlnými sedadlami. Takže na menšom priestore máte viac „zábavy“. A vďaka tomu sa nebudete cítiť ani v menšom byte (alebo len obývačke) ztísněně. Taká múdra riešenie sa hodí nielen do menších bytíku (1 + 1, 2 + 1, 1 + kk, 2 + kk), ale aj samostatných domov. Každý rád ušetrí miesto. Môžete ho mať voľné, alebo mať tu napríklad pohodlný taburet pre položenie nôh, alebo napríklad krásny konferenčný stolík (aj ten môžete použiť pre svoje unavené nôžky – ale podložte je vankúšom = náš tajný tip).

Rozložiť, či nerozložit? Toť otázka

Tieto sedacie súpravy do L mávajú ešte ďalšie výhody – mnohé z nich majú vnútri ukrytý mechanizmus, vďaka ktorému za pár minút máte z klasického gauča pohodlnú posteľ. Rozloženie také leňošky je naozaj rýchle a môžete vďaka tomu zvládnuť bez úhony aj neplánované návštevy priateľov a rodiny. Hlavne u mnohých modelov nezasahuje tento mechanizmus do úložných priestorov, ktorý býva ukrytý v spodnej časti každého gauča. Vďaka tomu nemusíte mať po celej miestnosti veľa drobností, vankúšov, taburetov a podhlavníkov, ale máte je ukryté práve pod sebou. Spokojne tam čakajú, kým ich nebudete potrebovať.

Nezapomeňte na vhodný styl…

Pri výbere vhodného štýlu / dizajnu pre nový gauč do vášho domova je vhodné zohľadniť vzhľad ostatného nábytku v miestnosti. Rustikálne? Retrospektívne? Moderné? Futuristický? Minimalistický? Stačí si len vybrať – kliknite na niektoré z týchto štýlov a dostanete sa na preverené modely, ktoré sme do nášho katalógu vybrali od vybraných dodávateľov a výrobcov.