10 júl

Stolíky, od ktorých sa nedokážete odtrhnúť – 3 TIPY

Ako nájsť tie ideálne napríklad do obývačky? Je možné tu mať klasický veľký stôl, alebo sú vhodnejšie konferenčné varianty? O tom si dnes povieme – pripravili sme na túto tému „pár riadkov“, ktoré vám snáď pomôžu s výbere vhodného nového kusu nábytku do vašej obývačky.

Ako vybrať ten najlepší stolček?

Článok tvoria predovšetkým 3 tipy, ako nájsť ten správny k vám domov:

  1. štýl sa nezaprie,
  2. na veľkosti vždy záleží,
  3. materiály, ktoré sa hodí všade.

1) Aký štýl má vaša obývačka?

Je rustikálny? Moderné? Minimalisticky strihaný? Alebo tradičné? Podľa toho je vhodné vybrať aj vhodný nábytok. Nie je ideálne moc krížiť štýly, takže napríklad do tradičného interiéru sa nehodia presklený stolček s chrómovou štruktúrou. Platí to však aj naopak. Snažte sa držať dizajnu, ktorý už máte v interiéri použitý.Stolky do celé domácnosti A to platí aj o farebnosti. Nie je vhodné kombinovať drevené odtiene napríklad s pastelovými farbami. Neutrálnymi odtieňmi sú čierna, hnedá a biela. Ak si chcete nechať poradiť, voľte vždy odtiene dominantné farby vo vašej miestnosti – napríklad svetlé / tmavé odtiene hnedej, zelenej, červenej… Chcem vidieť všetky stolčeky skladom! Neutrálnym typom stolíka je konferenčný variant z dreveného masívu. Vyzerá skvele ako v klasických, tak extra moderných interiéroch. S ním teda žiadnu škodu neurobíte.

2) Veľký či malý? To je tá otázka …

Rovno si povieme, že do bežného obývacej izby (napríklad k sedacej pohovke / zostave / gauči) je vhodné mať menší konferenčný stolík. Nezaberá toľko miesta, nezhoršuje vám sledovanie televízie, prípadne neprerušuje konverzáciu medzi protisedícím (napríklad vami a návštevou či rodinou). Taký vysoký nábytok sa hodí v jedálenský variante do kuchyne, prípadne ako druhý do obývačky – vtedy však nebude vhodný k sedačke, ale skôr klasickému posedenie, alebo k improvizovanému baru.

3) U materiál sa zastavíme

Aký je vhodný materiál pre stôl, ktorý si hneď zamilujete? To sa bude odvíjať od vášho osobného vkusu a tiež štýlu miestnosti, ktorý sme si rozobrali v dnešnej 1. rade. V základe máte na výber:

  • drevotrieska (DTD, LTD),
  • drevovláknité dosky (MDF),
  • masívne drevo,
  • oceľ / chróm,
  • plast,
  • sklo.

Prvé 3 druhy sa hodia predovšetkým do rustikálněšíjch interiéru, kde je dôraz na „drevitý vzhľad“. Naopak zvyšné 3 nájdu skvelé využitie v moderne strihaných domovoch. Spravidla sa kombinujú len sklo s oceľou, inak bývajú tieto materiály používané samostatne. Keby sa kombinovali, zbytočne by im to uškodilo – napríklad kombinovať masív dreva s čímkoľvek by bola skoro svätokrádež. Ďalšie krásne stolíky sú tu