11 júl

Taburet s úložným priestorom kombinuje praktickosť s eleganciou

Praktickosť a pohodlie v jenom, presne takto by sa dal opísať skvelý kus nábytku vhodný do vašej obývačky, spálne či pracovne. Reč je o taburetky s úložným priestorom, ktorý vám umožní natiahnuť si nohy a uložiť všetko čo potrebujete.

Funkčnosť aj praktickosť

Nie je nad to vrátiť sa unavený z práce, poriadne si natiahnuť nohy a dať si niekoľko desiatok minút len pre seba. Avšak na to, aby sme si mohli natiahnuť nohy, budeme potrebovať taburet. Jedná sa o individuálne kus nábytku, ktorý zloží ako opora pre naše nohy. Taburety sú veľmi obľúbené a veľmi často je už majú pohovky a kreslá v základnej výbave. Taburet však môžete zohnať aj samotný, a ak od svojho nábytku vyžadujete nielen funkčnosť, ale aj praktickosť, je pre vás skvelým riešením taburet s úložným priestorom. Navyše ho možno ľubovoľne prenášať vďaka nízkej hmotnosti.

Úložný priestor

Úložný priestor býva riešený buď odnímateľnou hornou časťou taburetky, vďaka ktorej sa dostanete do jeho dutého vnútra, prípadne akýmsi zásuvkou, ktorý je zabudovaný v spodnej časti taburetu. Vďaka priestoru v ňom si tu môžete schovať svoje knihy, časopisy a ďalšie predmety, ktoré pri svojom pobyte v obývacej izbe používate.

Kam s ním?

Ovšem umiestnenia taburetu do obývacej izby nie je nutnosťou. Môžete si ho totiž dať aj k svojmu kreslu v pracovni alebo spálni. Tu všade bude vašou parťákom, čo vám rád podložia nohy, prípadne môže poslúžiť ako dočasné sedadlo v prípade väčšej návštevy.

Materiály

Taburety sa vyrábajú, podobne ako kresla či pohovky, z materiálov pohodlných na sedenie. Textilné poťahy, koža, ratanové taburety či kombinácie najrôznejších materiálov od železa až po kov, to všetko môže byť použité pre zhotovenie taburetu.

Aký si vybrať?

Pri výbere taburetu sa riaďte niekoľkými jednoduchými pravidlami. Celkom iste a nepochybne by mal taburet aspoň z častí, ak nie úplne, korešpondovať s nábytkom, na ktorom dotyčný sedí. Taburet totiž vytvára k tomuto kusu nábytku dynamickú dvojicu, ktorá by sa mu mala čo najviac podobať. Taburet by mal byť tiež dostatočne pohodlný, aby vás pri dlhšom opieranie o neho neboleli nohy a v neposlednom rade by mal poskytovať dostatočné množstvo úložné priestoru, aby ste do neho mohli ukryť naozaj všetko, čo vás napadne.