07 júl

Taburety a podnožky sú skvelým pomocníkom!

Už sa vám niekedy pri nejakej rodinné stretnutia stalo, že vám chýbalo jedno pohodlné miesto na sedenie? Alebo si často nemáte čím podoprieť nohy, ak sedíte práve v kresle? Potom sú pre vás skvelým pomocníkom taburety a podnožky čiže nízke čalúnené sedačky bez operadla.
Práve tie by v žiadnom obývacej izbe nemali chýbať! Jedná sa o praktického pomocníka, ktorý nezaberie veľa miesta, pretože ho možno jednoducho schovať do rohu miestnosti či pod konferenčný stolík, a zároveň poskytuje praktický úložný priestor.

Ako vybrať taburet do vašej domácnosti?

V dnešnej dobe je ponuka taburetov na trhu naozaj rozsiahla a tak môže byť výber tej správnej podnožky naozaj namáhavý. Na čo by ste sa však pri výbere rozhodne mali zamerať? Myslite na prevedenie vášho súčasného nábytku a zamyslite sa nad tým, či ak taburet chcete skombinovať, alebo nie. Dbajte na výber poťahové látky, ktorá by mala byť pevná a odolná proti oteru, rovnako tak sa zamerajte na to, či ak sa dá poťah prípadne zložiť a pohodlne vyprať v práčke. U taburetov a podnožiek nepočítajte s úložným priestorom automaticky. Niektoré kúsky ho neobsahujú, a ak ho chcete, overte si, že daný taburet úložný priestor naozaj má. Zamerajte sa tiež na celkové rozmery a prevedenie podnožiek a taburetov, aby ste ich mohli pohodlne schovať aj pod stôl a pod. V dnešnej dobe je možné zohnať taburety v mnohých farebných, materiálových i tvarových variantoch (kruh, štvorec, obdĺžnik i kužeľ)!

Z čoho sa taburetmi vyrába?

Najčastejšie možno na trhu naraziť na čalúnené taburetky a podnožky s výberom polstrovanie. Medzi ďalšie obľúbené materiály na výrobu taburetov však patrí tiež koža, ekokoža, ratan, prútie, drevený masív či klasická oteru vzdorná látka. Jednotlivé materiály sa samozrejme jasne odlišujú cenou, avšak pri všetkých sa môžete spoľahnúť na kvalitu a dlhú životnosť za prakticky rozumnú cenu. Mnoho taburetov a podnožiek možno vďaka nožičkám či dreveným vetroňom ľahko premiestňovať či pod nimi upratovať.

K čomu všetkému sa dá podnožky a taburetky využívať?

Taburety a podnožky však neslúži výhradne na podopretie nôh. Ide tiež o pomocníka pri obúvaní, praktický doplnok k sedacej súprave alebo o náhradu odkladného stolíku. Taburety možné navyše využívať tiež ako cvičebnú pomôcku pre meditáciu či jogu. Záleží len na vás, aký taburet či podnožku si vyberiete.