17 nov

Trojdverové šatníkové skrine

Moderné bývanie vyžaduje predovšetkým úsporu miesta a čo najviac voľného priestoru. Platí to aj o predsieni alebo vstupnej hale, kde sa obvykle skladuje ošatenie, obuv a ďalšie doplnky oblečenia, ale tiež rôzne tašky, kufre, upratovacie potreby a ďalšie veci, pre ktoré nie je v byte iné vhodné miesto.

Vstavané skrine

Výborným riešením sú zabudované, čiže vstavané skrine s posuvnými dverami. Ich prednosťou je výška, pretože sú zhotovené až k stropu, a umožňujú tak skladovať omnoho viac vecí, než v klasických šatňových skriniach. Po zadovážení vstavaných skríň vám nebude nič prekážať, všetko bude pekne a prehľadne uložené, a pritom budete mať každú potrebnú vec v prípade núdze ihneď po ruke.

Trojdverové skrine

Úhľadne skladovať oblečenie a jeho rôzne doplnky je samozrejme možné aj v iných častiach bytu. Napríklad do spálne, alebo detskej či študentskej izby si môžete zadovážiť krásnu trojdverovú šatníkovú skriňu. Voľne stojaca šatníková skriňa má oproti vstavanej zase tú prednosť, že je mobilná, a môžete ju teda umiestniť podľa potreby kamkoľvek. Ich design, tvarové a farebné vyhotovenia robia zo šatníkových skríň krásny kus nábytku. Vybrať si môžete z rôznych tvarov i štýlov, či už rustikálneho, či moderného, tmavšieho i svetlejšieho odtieňa.

Výhoda troch dverí

Väčšinou poznáme klasické vyhotovenie, ktoré má jedno alebo dve krídla dverí. Ak to dovoľujú vaše priestorové podmienky, môžete si zadovážiť veľmi užitočnú šatníkovú skriňu trojdverovú, ktorá kombinuje veľké vnútorné priestory na väčšie kusy oblečenia a na zásuvky, v spodnej časti skrine. Vybrať si môžete z kombinácie veľkých a malých políc, a vnútornej tyče na ramienka. Krásna buková šatníková skriňa s tromi dverami môže byť aj designovým prvkom v interiéri, prípadne i dominantou spálne, či študentskej izby.

Iná varianta má stredovú časť tvorenú systémom o štyroch vložených policiach. Po stranách sú dve krátke tyče na ramienka a pod nimi môže byť ďalšia jedna i dve police. Takéto usporiadanie je ideálne pre ukladanie najrôznejšieho oblečenia.

Materiál je buď masív, či už buk, borovica či iné dreviny, alebo odolný laminát, ktorý sa jednoducho udržuje.