17 máj

Tie najlacnejšie obývacie zostavy + 3 tipy na nákup = to chcete!

Obývacie steny bývajú hlavnou súčasťou obývacej miestnosti. Veľa ľudí ani nevie, aké sú dnes možnosti a uchýli sa k výberu tej najdrahšie verzie, ktorá v reáli nemusí zodpovedať skutočnostiam. Čo sa najprv poobzerať po lacných obývacích stenách?
Napríklad práve budú vášmu bytu pre začiatok stačiť alebo sa sem lepšie zmestia, pretože sú rozmerovo menšie. Lacné obývacie steny sú rovnako plnohodnotné steny, s tým rozdielom, že sú väčšinou z rôzne poskladatelných komponentov a odľahčených materiálov. Tie môžete variabilne meniť podľa svojich finančných možností. Typov a najrôznejších modelov skriniek, závesných modulov a políc je nespočetne veľa.

Celistvé obývacie steny na ústupe

Väčšina z nás si pod pojmom „lacné obývacie steny“ predstaví ucelenú stenu, ktorá zaberala v panelákových domoch celú jednu stranu miestnosti. Hoci tento systém pôsobí celkom iste kompaktným dojmom, je v závere dosť nepraktickým na upratovanie. Za obývacou stenou sa práši a odestup pár centimetrov od steny vám bráni efektívnemu upratovania. Škodí vám teda aj z hľadiska zdravia, alergici na prach zrejme vie, o čom je tu reč. Aj z toho dôvodu sa ich plno ľudí zbavuje, pretože ich užitočnosť je prakticky nulová. Jediným plusom je, že pojme dostatok vecí a iných predmetov. Avšak s variabilnými modulmi stúpajú iné možnosti umiestnenia nábytku, estetickosť, hravosť a vzdušnosť.

Moderné obývacie steny

Načo sa vzdávať moderného vybavenia kvôli tomu, že sa pohybuje vo vyšších cenových kategóriách, keď si môžete zaobstarať rovnaký model, ale v menšom prevedení? V malom byte mu to bude navyše aj pristane! Je na vás, či zvolíte lesk alebo mat, ten sa totiž z hľadiska dizajnérov mení ako aprílové počasie. A materiál? Odľahčené varianty dreva typu lamino, MDF a drevotrieska so sebou strhávajú veľa pozitívnych ohlasov. Obývacia stena nie je tak ťažká ako tá z masívu a v závere je pomaly rovnako dlho životná a tiež má plno stabilných vlastností.