31 júl

Vyberte si tú správnu šatníkovú skriňu

Šatníková skriňa je v každej domácnosti nepostrádateľná. Možno si hovoríte, že vybrať si šatníková skriňa je jednoduché, proste vojdete do obchodu, na jednu ukážete a už si ju odvážite.
Tak tomu, ale byť nemusia. Ak máte menší byt, zápasíte s priestorom a rozmermi skrine sú pre vás kľúčové. Tiež je dobré myslieť na to, koľko úložného priestoru skriňa má, či do nej dáte všetky svoje veci. V neposlednom rade potom premýšľate nad dizajnom skrine. Ako vybrať tú správnu šatníkovú skriňu?

Zvoľte správny materiál

Pre výber šatníkovej skrine je dôležité vybrať si ten správny materiál. Možno si myslíte, že to pre vás nie je zas až tak dôležité, ale to je chyba. Kvalitný materiál šatníkovej skrine vám pomôže zaistiť, že šatníková skriňa bude stabilnejší, pevnejšie a dlhšie vydrží. Vaša šatníková skriňa bude musieť pojať rad oblečenia, ktoré je dosť ťažké. Aj na to je dôležité myslieť. Možno premýšľate, že si kúpite šatňové skrine v akcii. Nikto nechce míňať zbytočne peniaze navyše a aj v akčných ponukách sa často objavujú výrobky, ktoré sú kvalitné. Chce to však viac sa na ponuku zamerať. Keď zvolíte lacnejší variant bez preskúmaniu, môže sa stať, že kúpite nekvalitné materiál a vo finále vám skriňa vydrží len chvíľu.

Najčastejšie materiály a rozmery

Keď vyberáte šatňové skrine v akcii, je dôležité sa tiež zamerať na to, akými rozmery disponuje šatníková skriňa a to obzvlášť vo chvíli, kedy máte malý byt či dom a potrebujete doslova každý centimeter štvorcový. Preto nepodceňujte rozmery skrine. Dôležitou časťou, a to nielen pre ženy, je tiež to, ako je daná skriňa veľká, priestranná a hlboká. A to predovšetkým preto, aby ste si ujasnili, koľko sa do nej vojde oblečenie a doplnkov. Ak postačí jediná skriňu, alebo je nutné zaobstarať si ešte menšiu skriňu alebo komodu. Najčastejšie materiály šatníkových skríň je drevo, lamino alebo drevotrieska. Objavujú sa však aj iné materiály.

Farby, dekory a typy

Šatňové skrine v akcii disponujú mnohými farebnými prevedeniami. Môžete si vybrať skrine v univerzálnych farbách ako biela, sivá, hnedá, alebo môžete zvoliť výraznejšie farby. Vhodné sú tiež najrôznejšie dekory, ktoré sú dnes už veľmi vydarené a takmer na nerozoznanie od dreva. Vždy farby a dekory zlaďte, aby pokoj a celý byt či dom vyzerali jednotne. Vyberať šatníkovej skrine je dobré tiež podľa typu vášho interiéru. Ak máte interiér napríklad v klasickom štýle, je dobré tomu podriadiť aj skriňa. Vyberať môžete typy luxusné, originálne, retro, secesný a podobne. Vyberte si tú pravú šatníková skriňa v akcii pre vás!