20 feb

Ako vybrať správny stolík pod televízor

Správne zvolený televízny stole dokáže zvýšiť zážitok zo sledovania televízie. Okrem toho sa môže stať tiež veľmi moderným prvkom vo vašom interiéri a dodáva mu tak na kráse. Nejde teda len o praktický kúsok, ale aj o moderný kúsok. Uložíte vďaka nemu DVD prehrávač, set top boxy, CD a ďalšie. Okrem toho vie uložiť aj káble, ktoré by inak miestnosť kazili, a nevyzerala by tak dobre. Ako vybrať ten správny kúsok?

Zamerajte sa na materiál

Stolíky pod televízor si môžete vyberať z niekoľkých rôznych materiálov. Materiály sa môžu aj kombinovať a vďaka tomu získate moderný vzhľad. Zaobstarať si môžete kovové stolíky, sklenené stolíky, drevené, lamino, masív, MDF. Niekedy môžete zaobstarať aj plastové stolíky. Materiály sa môžu rôzne kombinovať, napríklad kov so sklom, drevo so sklom a podobne. Je tak len na vás, aký materiál si pre svoj stolík pod televízor zvolíte vy.

Správna šírka

Pred samotným výberom a nákupom je dobré si premyslieť, aký stolík vlastne potrebujete a chcete. Zmerajte si televíziu, aby ste nekúpili stolík malý alebo naopak zbytočne veľký. Hĺbka stolíka nie je až tak veľmi dôležitá, všetko závisí na šírke. Správne zvolený stolík pod televízor by mal byť rovnako široký ako televízia, ideálne o jeden centimeter širšie. Ak budete chcieť uložiť tiež repro debny k televízii alebo iné dekorácie, potom vyberte väčšiu šírku.

Správna výška

Výška stolíka pod televízii je dôležitá, má totiž vplyv na pohodlné sledovanie televízie. Ideálna je výška v úrovni očí alebo o kúsok nižšie. Nevyberajte televízny stolík príliš vysoký, potom budete k televízii vzhliadať a dlhšiu sledovanie televízie môže spôsobiť bolesť za krkom. Je dobré, aby výška stolíka pod televízor zodpovedala výške sedacie súpravy, pri sledovaní televízie tak získate maximálnu dávku pohodlia.